Kultura, edukacja, sport 28.05.2019
Awans Yankees Działdowo do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Wielkopolskie 2019”.

W weekend odbywały się półfinały w baseballu o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież „Wielkopolskie 2019” w trzech miastach: Osielsku, Wrocławiu i Działdowie. Na boisku działdowskim przy ulicy Świerkowej spotkały się drużyny Stali Kutno, WUKB Centaury Warszawa i gospodarzy Yankeesi Działdowo. W grę wchodziły 2 miejsca premiowane awansem do najlepszej „szóstki” w kraju i startem w OOM w baseballu. Jednak aby uzyskać miejsce w finale potrzeba było  12 godzin gry od 10.00 do 20.15.

Pierwsi na boisku wyszli gospodarze i reprezentacja Kutna. Yankeesi do faworytów nie należeli ale było wiadomo, że mimo młodego składu ”tanio skóry nie sprzedadzą”. Pierwsza zmiana to potwierdziła a prowadzenie gospodarzy 5:3 zaskoczyło rywali. Po 4 zmianach zawodnicy Kutna wyszli na prowadzenie 7:6. Od tego momentu do połowy 7 ostatniej zmiany Yankeesom wszystko , no prawie wszystko wychodziło. Zdobyli kolejno 9 obiegów doprowadzając do stanu 15:7 czym bardzo „ rozdrażnili” przeciwników. Zawodnicy Kutna w końcówce meczu  szybko „doganiali” gospodarzy, którzy zaczęli popełniać błędy w obronie spowodowane ich doskonałą grą. Jednak szczęście uśmiechnęło się go gospodarzy i to oni świętowali po 3 godzinach gry zwycięstwo 15:14.

Zespół z Kutna kolejny mecz rozegrał z Centaurami Warszawa. Baseballiści ze stolicy potraktowali przeciwników ulgowo, wygrywając 28:6, tym samym zapewniając kolejny awans do finałów OOM drużynie gospodarzy. Punktualnie o 16.15 na plac gry wyszli zawodnicy Centaurów i Yankeesów. Miał to być „spacer” dla warszawiaków ale gospodarze mimo zmęczenia postawili przeciwnikom wysoko poprzeczkę. Pierwsza zmiana 7:3 dla Warszawy zapowiadała szybkie zwycięstwo faworytów. Po 6 zmianach Centaury prowadziły  17:16 i o zwycięstwie miała zadecydować ostatnia 7 zmiana. Pierwsi „na pałce” rozpoczęli Yankeesi uzyskując sensacyjne prowadzenie 18:17. Niestety zmęczeni Yankeesi po 4 godzinach gry popełnili błąd w obronie i to goście cieszyli się z wygranej. Wielkie brawa należą się naszym zawodnikom za wspaniałą grę.

Tabela końcowa:

1.Centaury Warszawa

2.Yankees Działdowo

3.Stal Kutno

Yankees Działdowo: Emil Maier, Michał Cięszczyk, Grzegorz Łątkowski, Miłosz Lis, Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Michał Łuniewski, Tomasz Borowiec, Aleksander Stanisławski, Oskar Gregorek, Nikodem Borowski, Cezary Karpiński, Mateusz Łuczak, Mikołaj Strózik, Łukasz Ismer. Trenerzy: Andrzej Krzykowski, Maciej Lipiński. Asystent: Daniel Wójcik. Trener koordynator: Zdzisław Ziółkowski.

Nadesłał; Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński