Społeczeństwo i środowisko 17.06.2019
Delegacja Powiatu Działdowskiego na festiwalu „Hessentag” w Bad Hersfeld

W dn. 14-17 czerwca br. delegacja Powiatu Działdowskiego w osobach: starosta Paweł Cieśliński, wiceprzewodniczący rady powiatu Grzegorz Kaszubski, wiceprzewodniczący rady powiatu Piotr Olszewski, burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, zastępca burmistrza Lidzbarka Janusz Bielecki oraz tłumaczka Beata Cichocka, przebywała na zaproszenie starosty z powiatu partnerskiego Hersfeld-Rotenburg dr. Michaela Kocha na festiwalu „Hessentag” w Bad Hersfeld.

Oprócz delegacji z naszego powiatu w festiwalu wzięły udział delegacje z Finlandii w osobach: przewodniczącej rady miejskiej z Hyvinkää Irmy Pahlman, radnego i członka zarządu miasta Anntiego Rantalainena, radnej i członkini zarządu miasta Anne Rantalainen, radnego i członka zarządu miasta Jussiego Kukkoli, dyrektora handlowego Annukki Lehtonen, Jukki Lehtonena i tłumacza Kaia Helminena, Korei Południowej w osobach: burmistrza Cheorwon Hyuna Jonga Lee, przewodniczącego rady Kyeonghuna Moona, pracownika ds. Promocji Santaaego Kima, pracownika ds. wymiany i współpracy Daehwana Kima, pracownicy ds. współpracy międzynarodowej Miyoung Choi, i tłumaczki Tory Choi-Heintel. Gospodarzy natomiast reprezentowali: starosta dr Michael Koch, przewodnicząca rady Elke Künholz, przewodniczący rady dzielnicy Horst Hannish oraz członkowie komitetu powiatowego.

Spotkania delegacji w ramach festiwalu ”Hessentag” dotyczyły przede wszystkim rozmów na temat możliwości współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy reprezentowanymi przez delegacje ośrodkami okręgowymi i miejskimi, uczestnictwo w prezentacjach poszczególnych stoisk, w okolicznościowych wystąpieniach i w paradzie festiwalowej.