Kultura, edukacja, sport 24.01.2019

Działdowski chór Our Voice pod dyrekcją Danuty Czeczot zaproszono do zaśpiewania kolęd podczas Spotkania Opłatkowego Prezydentów i Burmistrzów miast, które odwiedził Święty Jan Paweł II. Uroczystość odbyła się w Sali Plenarnej Episkopatu Polski w Warszawie.

Spotkania Opłatkowe Prezydentów i Burmistrzów Miast Papieskich to wieloletnia tradycja. Jest okazją nie tylko do złożenia sobie życzeń ale i do wysłuchania ciekawych wykładów:

– Otrzymaliśmy zaproszenie od polskiego Episkopatu na Spotkanie Opłatkowe Prezydentów i Burmistrzów Miast Papieskich. Zaanonsował nas pan Wiesław Smereczyński, za co dziękujemy. Z miłą chęcią tu byliśmy, przygotowaliśmy repertuar, zaśpiewaliśmy i zebraliśmy moc gratulacji. Myślę, że godnie reprezentowaliśmy nasze miasto i powiat w Warszawie. Było tu o nas głośno – Działdowo pojawiało się kilka razy. Zdecydowanie było miło usłyszeć tyle dobrych i wspierających słów. Zdecydowanie nam się podobał nasz występ. Kilka kolęd przygotowaliśmy na ten wyjazd specjalnie, bo chodziło o najbardziej popularne, polskie kolędy – mówią Magdalena i Danuta Czeczot.

Spotkania tego typu zawsze posiadają wyjątkową oprawę muzyczną. Tegoroczna zrobiła na gościach wyjątkowe wrażenie:

– Oprawą muzyczną tego wydarzenia był Chór Our Voice z Działdowa. To ogólnomiejski chór, który śpiewał kolędy w bardzo nowoczesnych wersjach. Staramy się aby przyjezdni mogli zaprezentować oprawę muzyczną. I dziś było tu tak samo. Inicjatorami śpiewu był chór Our Voice, któremu dziękuję za wysiłek, bo to próby i szereg lat pracy, po drugie wysiłek samego przyjazdu tu wcześnie rano i późnego powrotu. Widziałem jakim przeżyciem młodzi ludzie śpiewali te kolędy i było nam bardzo przyjemnie, że przyjęli zaproszenie. Z tego miejsca w imieniu wszystkich zebranych składam chórowi serdeczne Bóg zapłać i mam nadzieję, że do zobaczenia – mówi Ksiądz Dariusz Kowalczyk.

Działdowski chór Our Voice uświetnił swoją obecnością niejedną uroczystość zarówno w regionie jak i w bardziej odległych miejscach. Spotkanie Opłatkowe Prezydentów i Burmistrzów Miast Papieskich w sekretariacie Episkopatu Polski to kolejne do kolekcji miłe wspomnienie …

MO

Dodał: Piotr Utrata