Kultura, edukacja, sport 28.11.2017
DZIEWCZĘTA Z SP W BURKACIE MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA, A CHŁOPCY Z BRĄZOWYMI MEDALAMI!

22 listopada br. MOSiR Ostróda był gospodarzem Finału Mistrzostw Województwa Warmińsko–Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców grały cztery zespoły z Biskupca, Jonkowa, Ostródy i Burkatu, a w kategorii dziewcząt sześć zespołów z Ostródy, Olsztynka, Bartoszyc, Dłutowa, Miłek i Burkatu. W obu kategoriach rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Po emocjonujących spotkaniach w zimowej scenerii nasi chłopcy wywalczyli 3 miejsce w Finale natomiast dziewczęta wywalczyły Mistrzostwo Województwa!

Klasyfikacja końcowa (dziewczęta)

1. SP Burkat – 11 pkt. 14:2
  2. SP 4 Ostróda – 11 pkt. 14:3
  3. SP Dłutowo – 8 pkt. 6:2
  4. SP 1 Olsztynek – 6 pkt. 11:10
  5. SP Miłki – 5 pkt. 10:6
  6. SP 1 Bartoszyce – 0 pkt. 1:33

SP Burkat: Kilian Natalia, Alicja Chaberska, Karolina Biema, Zuzanna Dziąbowska, Zuzanna Dudek, Dominika Dreszler, Aleksandra Gromke, Julita Schodowska, Klaudia Rosińska, Julia Zawalich.

Klasyfikacja końcowa (chłopcy)

1. SP 4 Ostróda – 9 pkt. 11:3
  2. SP Biskupiec – 4 pkt. 7:3
  3. SP Burkat – 4 pkt. 10:7
  4. SP Jonkowo – 0 pkt. 0:15

SP Burkat: Karol Szczotka, Norbert Hinc, Kacper Bruzda, Oktawian Latkowski, Miłosz Fertycki, Igor Ostrowski, Szymon Kłosowski, Jakub Szczepański, Błażej Frankowski.

Nadesłał: Grzegorz Efczyński