Kultura, edukacja, sport 12.03.2018
I Gminny Konkurs Czytelniczy „I Ty możesz zostać baśniomistrzem”

7 marca br. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie  panował baśniowy nastrój. W tym dniu odbył się  I Gminny Konkurs Czytelniczy ,,I Ty możesz zostać baśniomistrzem”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III  ze  Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg Zarembiny w  Płośnicy, Szkoły Podstawowej w Gródkach, Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Beata Maciejewska – wychowawca klasy I oraz p. Jadwiga Kosarzycka – wychowawca klasy III.

Test rozwiązywało 19 uczestników. Dzieci wykazały się znajomością treści baśni Hansa Christiana Andersena, umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem oraz wyrażania myśli w formie wypowiedzi pisemnych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pamiątkowymi kubkami, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, puzzle oraz długopisy, które  młodym uczestnikom wręczyli  wójt gminy Płośnica, Krzysztof Groblewski i dyrektor szkoły Zenona Rosłon. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Po zmaganiach testowych wszystkie dzieci wysłuchały i obejrzały bajki przygotowane przez Beatę Kmiecik, pracownika Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy filia w Niechłoninie.

I Gminny Konkurs Czytelniczy „I Ty możesz zostać baśniomostrzem” zachęcił dzieci do sięgania po znane baśnie oraz był bardzo dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości i integracji między szkołami. Mamy nadzieję, że konkurs czytelniczy dla najmłodszych uczniów zostanie na stałe wpisany w tradycje naszej szkoły.

Nadesłała: Zenona Rosłon