Wydarzenia 06.06.2018
Już wkrótce Powiatowe Wieczory z Poezją!

Od sześciu lat Powiat Działdowski finansuje cykl letnich spotkań kulturalnych pod nazwą Powiatowe Wieczory z Poezją. Organizację imprezy na podstawie zaakceptowanej oferty zlecono Stowarzyszeniu Działdowska Kuźnia Słowa, którą wspierają w realizacji zadania lokalne ośrodki kultury. Formuła tych spotkań ma już swoją historię i sprawdzoną formułę.  Do udziału w każdym ze spotkań zapraszany jest aktor filmowy lub teatralny  oraz lokalny/regionalny literat (poeta lub pisarz). Aktor prezentuje ze sceny twórczość lokalnych talentów pióra, dzięki czemu wspomagany jest tutejszy potencjał literacki i lokalna twórczość może dotrzeć do szerszego grona odbiorców w sposób atrakcyjny dla publiczności. Spotkania te są też najczęściej okazją do zaprezentowania umiejętności naszych wokalistów lub pokazania regionalnej twórczości plastycznej czy fotograficznej w postaci wystawy, która towarzyszy wydarzeniu.

Tego lata zaprosimy Państwa na następujące niedzielne spotkania z poezją:

24.06. –  Sławomir Grzymkowski zaprezentuje wiersze Hanny Jolanty Wiśniewskiej w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie. Będzie to jednocześnie promocja jej najnowszego tomiku poezji: „Rumian Moje Hipokrene”,

8.07. – Irena Telesz-Burczyk przybliży nad małym jeziorkiem w Lidzbarku twórczość Sylwii Kaczmarczyk,

22.07. – Marcin Troński  przedstawi w Działdowie utwory Krystyny Sztramskiej i Anety Balla,

05.08. – Wojciech Brzeziński zaprezentuje w Działdowie wiersze Magdaleny Cejman,

12.08. – zaprosimy Państwa do Płośnicy, gdzie Olga Bończyk przeczyta wiersze dla dzieci autorstwa Anny Wandy Ludwiczak.

Wszystkie spotkania zaplanowano na godzinę 18.00. Spotkania są przewidziane w plenerze, ale jeśli pogoda nie dopisze,  zapraszamy do wnętrz lokalnych ośrodków kultury zaangażowanych w organizację imprezy.

Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Renata Buczyńska