Kultura, edukacja, sport 11.06.2019
Kolejne zwycięstwo Yankeesów w Bałtyckiej Lidze Baseballu

9 czerwca br. Yankeesi Działdowo podejmowali u siebie drużynę warszawskich „Smoków” (Warsaw Dragons), wygrywając w dwumeczu gospodarze 11:5 i 12:2 i zajmując tym samym pozycję wicelidera Grupy Wschodniej. Liderem jest obecnie Stal Kutno, ale Yankeesi mają rozegrane dwa mecze mniej.  Pierwsze spotkanie nie zapowiadało łatwej przeprawy z baseballistami ze stolicy. Po pierwszej zmianie niespodziewanie „Smoki” objęły prowadzenie 3:2. Jednak od 3 zmiany Yankeesi zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do stanu 9:4 i kończąc mecz  wynikiem 11:5. Podobnie było w drugim spotkaniu, chociaż to Yankeesi pierwsi objęli prowadzenie 1:0 i taki wynik utrzymywał się do 3 zmiany, którą gospodarze rozegrali pokazowo, wygrywając 6:0! Mecz zakończył się wynikiem 12:2.

Yankees Działdowo – Warsaw  Dragons 11:5 /2:3,0:0,2:0,5:1,2:1,0:0/

Yankees Działdowo – Warsaw Dragons 12:2 /1:0,0:0,6:0,1:0,4:2/

Klasyfikacja:

1. Stal Kutno
  2. Yankees Działdowo
  3. Ravens Lublin
  4.  Warsaw Dragons
  5. Centaury Warszawa
  6. Lisy Białystok

Skład Yankees Działdowo: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Paweł Karbowski, Dawid Jurkowski, Damian Zaczkowski, Daniel Wójcik, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Mikołaj Rojewski, Ricardo Santos, Bartosz Gajtkowski, Mateusz Banach. Trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak.

Udział Yankees Działdowo w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu odbywa się dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Miasta Działdowo i Powiatu Działdowskiego.

Kolejne zwycięstwo Yankeesów w Bałtyckiej Lidze Baseballu

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski