Społeczeństwo i środowisko 08.04.2020

Działdowo, 31 marca 2020 r.

List otwarty Starosty Działdowskiego Pawła Cieślińskiego

do mieszkańców powiatu działdowskiego

Szanowni Państwo!

Informuję, że do dziś na terenie powiatu działdowskiego nie stwierdzono przypadków potwierdzonych laboratoryjnie zarażenia chorobą Covid-19. Nie ma też przypadków osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia tą chorobą. To cieszy, ponieważ dużo gorzej przedstawia się sytuacja w powiatach ościennych. Na pewno taki właśnie stan zawdzięczamy z jednej strony zaangażowaniu naszych służb, czyli funkcjonariuszom policji, straży pożarnej, pracownikom sanepidu, personelowi SP ZOZ w Działdowie oraz handlowcom, a z drugiej wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, którzy stosują się do zaleceń, jakie w czasie epidemii zostały narzucone przez władze państwowe. Ze swej strony mogę tylko serdecznie podziękować wszystkim służbom za tak daleko idące zaangażowanie, zaś mieszkańcom za dyscyplinę i pomoc dobrosąsiedzką, o której głośno nie tylko w powiecie, ale i w kraju.

Nadmieniam, że Starostwo Powiatowe w Działdowie, w trosce o zdrowie mieszkańców ograniczyło dostępność fizyczną interesantów do urzędu do odwołania, niemniej jednak poczyniło starania, by kontakt telefoniczny oraz mailowy, pomiędzy interesantami a urzędem, odbywał się bez zakłóceń. Ogłoszenie w tej sprawie znajduje się na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Działdowie i rozpowszechnione poprzez media.

Jeszcze raz dziękuję i życzę zdrowia

Starosta Działdowski

Paweł Cieśliński