Kultura, edukacja, sport 06.06.2019
Mini Piknik Olimpijski w 100-cie Polskiego Komitetu Olimpijskiego

31 maja br. na obiektach sportowych  Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie odbył się VI Mini Piknik Olimpijski w 100 rocznicę obchodów powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Tradycyjnie już od 6 lat w działdowskiej „dwójce” na przełomie maja i czerwca spotykają się  polscy medaliści olimpijscy i olimpijczycy z młodzieżą szkolną. Organizatorzy Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Klub Olimpijczyka oraz uczniowie szkoły przygotowali na ten dzień możliwość udziału i poznania wielu dyscyplin i sportów. W tym roku do udziału zaprosiliśmy zapaśników /Delfin Rybno/, szermierzy /Olsztyn/, rugbistów /Akademia Rugby Olsztyn/spoza Działdowa a także jedną z atrakcji sportowych były Mistrzostwa Województwa SZS w koszykówce 3X3 dziewcząt i chłopców. Dla uczestników przygotowaliśmy udział w sprawdzeniu swoich możliwości sportowych w zapasach, rugby, szermierce, piłce nożnej /turniej klas I-III/, koszykówce, tenisie ziemnym i stołowym, szachach, jeździe na rowerze, łucznictwie, przeciąganiu liny /turniej klas/, siatkówce plażowej, badmintonie, golfie, baseballu /Baseball Five/, grze w kapsle, tańcach, można było zdobyć Certyfikat udzielenia pierwszej pomocy. Dla uczestników także przygotowaliśmy cenne nagrody za udział, które zostaną rozlosowane na apelu szkolnym.

Punktualnie o 10.00 rozpoczęła się Ceremonia Otwarcia z wciągnięciem Flagi PKOl i Hymnu Olimpijskiego. Po rozpoczęciu odbyła się kolejna ceremonia, tym razem wręczenia Złotego Medalu „Za Zasługi Dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego”. Medal o z rąk medalisty olimpijskiego Mariana Sypniewskiego otrzymał na wniosek Klubu Olimpijczyka Pan Gabriel Chojak –Mecenas  „sportów działdowskich”, od 15 lat wspierający Klubu Olimpijczyka i promujący  idee olimpizmu, Wielki przyjaciel dzieci i młodzieży. GRATULACJE składali obecni medaliści i olimpijczycy Urszula Kielan, Władysław Zieliński, Kazimierz Czarnecki i Anna Jesień, Prezes Klubu Olimpijczyka Zdzisław Ziółkowski, goście pikniku z Urzędu Marszałkowskiego Kamila Silwanowicz, dyrekcja i nauczyciele szkoły, a największe podziękowania były od uczestników. Kolejnym punktem pikniku było przekazanie przez Władysława Zielińskiego  medalisty  IO z Rzymu 1960 na ręce Zdzisława Ziółkowskiego zdobytego brązowego medalu w kajakarstwie. Potem już dominowały sporty których „stoiska” oblegane były do końca pikniku. Tradycyjnie piknik zakończyły zawody przeciągania liny klas i-VIII i III Gimnazjum. Olimpijczycy wraz z gośćmi spotkali się z nauczycielami szkoły a po obiedzie zostali zaproszeni przez Złotego Medalistę Pana Chojaka do Firmy DEKORGLASS.

W imieniu organizatorów chciałbym podziękować za wsparcie pikniku w postaci upominków i nagród rzeczowych: Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego /nagrody rzeczowe/, Burmistrzowi Miasta Działdowo /koszulki promujące miasto/, Powiatowi Działdowskiemu /nagrody dla olimpijczyków- gadżety promocyjne/, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Polskiemu Związkowi Koszykówki, firmom DEKORGLASS, HEINZ GLAS, PROREMBUD, TINTA. Wielkie podziękowania za przygotowanie VI Mini Pikniku Olimpijskiego należą się Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz młodzieży.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: SP 2 DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński