Kultura, edukacja, sport 24.01.2019

Była to już trzecia odsłona tych rozgrywek, a pierwsza w bieżącym roku kalendarzowym.

– Spotkaliśmy się tu na turnieju z cyklu Goalmania Cup. Jest to już trzeci turniej organizowany przez naszą akademię. Przyjechało do nas 10 zespołów z Mławy, Brodnicy, Rypina, Przasnysza, Zbiczna i Lubawy. Jest to turniej dla rocznika 2010 i młodszych, gramy systemem każdy z każdym – mówi organizator turnieju Kamil Werner.

W tej edycji rozgrywki swoim patronatem objęło Starostwo Powiatowe w Działdowie, które reprezentował Starosta Paweł Cieśliński, wręczając wszystkim drużynom pamiątkowe medale, statuetki, puchary i upominki.

– Nasze drużyny piłkarskie z Działdowa z Goalmania są dwie. Jest to drużyna rocznika 2010 i drużyna z rocznika 2012. Po 10 zawodników w każdej drużynie. Rocznik 2012 trenuje w większości już 3 rok, a w akademii Goalmania 2 rok. Tak samo trenuje rocznik 2012 – dodaje organizator.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, łącznie odbyło się 45 spotkań.

1 miejsce- UKS GOL BRODNICA BIALI

2 miejsce- DAP RYPIN

3 miejsce- KS CONSTRACT LUBAWA

4 miejsce- AP GOALMANIA I

5 miejsce- MKS PRZASNYSZ

6 miejsce- MKS MŁAWIANKA I

7 miejsce- UKS GOL ZIELONI

8 miejsce- ŻAK ZBICZNO

9 miejsce- MKS MŁAWA II

10 miejsce- AP GOALMANIA II

Organizator przewidział indywidualne wyróżnienia dla najlepszego zawodnika każdej drużyny. W działdowskich drużynach wyróżnieni zostali: Aleksander Lamparski i Kacper Chodzyński. Warto również dodać, że działdowianin Fabian Werner, reprezentant naszej akademii wywalczył nagrodę dla najlepszego strzelca strzelając 16 bramek w 9 meczach!

Skład Drużyn AP Goalmania:

Goalmania I:

Marceli Kościński