Kultura, edukacja, sport 21.05.2018
PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO YANKEESÓW WE WROCŁAWIU!

19 maja br. działdowscy baseballiści działdowscy zmierzyli się we Wrocławiu z  Baronami 2 mających w składzie „byłych” extraligowców.  Yankeesi, którzy do tej pory rozegrali 4 spotkania w Bałtyckiej Lidze Baseballu, wygrywając 3, zainaugurowali tym właśnie dwumeczem swoje występy w 1 Lidze. Wrocławianie mieli już okazje pokonać do tej pory dwukrotnie Demony Miejska Górka i ulegając  głównemu pretendentowi do awansu do grona Extraligowców – Rawie Katowice.

Działdowianie pojechali do stolicy Dolnego Śląska w osłabionym składzie pod wodzą nowo upieczonych trenerów, Anety Prusak i Marcina Morawskiego. Zespół gospodarzy od tego roku rozgrywa mecze na nowym boisku najlepiej wyposażonym w kraju i liczył na kolejne zwycięstwa. Pierwszy mecz i jego początek jakby to potwierdzał. Pierwsza zmiana 1:0 dla gospodarzy, w drugiej podwyższyli na 2:0, ale działdowianie szybko ocknęli się i zaczęli odrabiać straty, kończąc 2 zmianę prowadzeniem 3:2. Od 3 zmiany rozpoczął się koncert gry zarówno w ataku jak i obronie Yankeesów. Bardzo dobrze grali miotacze Mateusz  Przybułek i Paweł Karbowski, nie dając szans przeciwnikom na dalekie odbicia i zdobywanie punktów, a pozostali raz po raz wybijając piłki zdobywali punkt za punktem, obieg za obiegiem. W V zmianie mecz zakończył się po 150 minutach gry wynikiem 20:2!

UKS „Yankees” Działdowo – „Barons” 2 Wrocław  20:2   /0:1, 3:1, 4:0, 3:0, 10:0/.

Po niespełna 30 minutach mecz rewanżowy. W zespole wrocławskim pełna koncentracja po „zimnym prysznicu”, jaki sprawili im działdowianie. I znowu Baronowie zaczęli od prowadzenia 2:0, ale Yankeesi jeszcze w 1 zmianie wyrównali stan meczu na 2:2. Druga zmiana 0:0 i tak jak w pierwszym meczu od 3 zmiany „grali” tylko Yankeesi, zdobywając jeszcze 15 obiegów i kończąc mecz po VI zmianie, po 140 minutach gry, zwycięstwem 17:2. W obu spotkaniach cała drużyna zasłużyła na wysokie noty.

UKS „Yankees” Działdowo – „Barons” 2 Wrocław  17:2   /2:2, 0:0, 4:0, 2:0, 6:0, 3:0/

Skład Yankees” Działdowo: Marcin Morawski, Paweł Karbowski, Mateusz Banach, Dawid Jurkowski, Kamil Olichwier, Daniel Gruszczyński, Ricardo Santos, Krystian Tyska, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Mikołaj Rojewski. Trenerzy: Aneta Prusak, Marcin Morawski.

Udział w 1 lidze współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Urzędu Miasta Działdowo.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński