Dziś jest: niedziela, 22 października 2017 r., imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybyslawa

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Easy English”

15 marca 2017 r.

8 marca br. w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Easy English”, w którym wzięło udział 35 uczniów z 7 szkół gminy Działdowo.

Konkurs składał się z dwóch etapów – indywidualnego testu, po którym został wyłoniony Mistrz Języka Angielskiego, I Wicemistrz i II Wicemistrz  w kategorii szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Drugi etap to praca zespołowa –uczestnicy zostali przydzieleni do 5 zespołów (mieszanych) i brali udział w takich konkurencjach jak: Va Bank, Jeden z Dziesięciu, Geografia Wielkiej Brytanii oraz Muzyka Krajów Anglojęzycznych.

Zwycięzcami konkursu indywidualnego w kategorii szkoły podstawowe zostali:  Mistrzem Języka Angielskiego Szymon Kraśniewski ze Szkoły Podstawowej w Uzdowie, I Wicemistrzami zostali – Norbert Zagajewski ze Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej oraz Oliwia Kaliszewska ze Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej.

W kategorii gimnazjum Mistrzem Języka Angielskiego została Klaudia Kamińska z Zespołu Szkół w Księżym Dworze, I Wicemistrzem – Klaudia Zielkowska z Zespołu Szkół w Księżym Dworze i II Wicemistrzem został Bartosz Spiżewski z Zespołu Szkół w Księżym Dworze.

Konkurs swoja obecnością zaszczycili: kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Działdowo Danuta Smereczyńska, przewodnicząca Komisji Oświaty Gminy Działdowo Krystyna Wasiak, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie Aleksandra Kowalska oraz dyrektor Zespołu Szkół w Księżym Dworze Urszula Cieślińska.

Nadesłały: Ewa Chilińska i Magdalena Przybyszewska