Dziś jest: piątek, 15 grudnia 2017 r., imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Podsumowanie XVII Międzynarodowego Halowego Turnieju Baseballu „Działdowo Cup 2017”.

16 marca 2017 r.

W dniach 10-12 marca br. w halach sportowych Gimnazjum nr 2 w Działdowie i ZS nr 2 w Narzymiu odbywał się największy halowy turniej baseballu w Polsce i jeden z największych w Europie z udziałem 18 zespołów z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Polski. Po raz pierwszy w nowej formule turnieju wzięło udział blisko 300 uczestników w kategorii U-13.

Nasze województwo było reprezentowane przez Kadrę Wojewódzką Młodzików,  przygotowującą się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane pod koniec sierpnia w Działdowie oraz przez klub Yankees Działdowo. Kadrowicze uplasowali się na bardzo zaszczytnym VI miejscu,  pozostawiając za sobą wszystkie polskie drużyny. Bardzo dobrze wypadli Yankeesi, zajmując XIII miejsce a wśród zespołów z Polski – trzecie. Poza zasięgiem dla wszystkich były zespoły z Białorusi, zajmując całe podium. W sumie rozegrano 54 spotkania, które dzięki przekazom z Ukrainy mógł oglądać cały świat. Uroczystości otwarcia oraz zakończenia uświetniły występami mażoretki z Płośnicy oraz zespoły Lollipops, Swag i tancerki Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

Statuetki dla najlepszych zawodników w swoich zespołach: Kadra Warmii i Mazur –Damian Skolmowski i Yankees Działdowo – Bartosz Kocięba, dla drużyny All Stars:  Kadra Warmii i Mazur – Tomasz Skolmowski. Najlepszym zawodnikiem zawodów MVP został baseballista GUFK Mińsk Anton Aliaksandrou. Nagrodę Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego otrzymał zawodnik Yankees Działdowo Kacper Biesiekierski, który mimo kontuzji, do końca starał się pomagać kolegom z drużyny w walce na turnieju. Puchar Wójta Gminy Iłowo Osada dla najlepszego zawodnika polskiego otrzymał kadrowicz Miłosz Lis. Nagrodę specjalną od Prezesa Klubu Demony Miejska Górka otrzymał najmłodszy zawodnik z Działdowa kadrowicz Nikodem Borowski.

Te wspaniałe nagrody wręczali goście zawodów: dyrektor Departamentu Sportu UM Waldemar Buszan, radna sejmiku wojewódzkiego Teresa Nowakowska, starosta Marian Janicki, wójt Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, przedstawiciel Ambasady USA Scott Whitmoor, prezes Polskiego Związku Baseballu i Softballu  Christhopher  Sweeney, przedstawiciel Fundacji Ala Koproskiego Zdzisław Ratajczak, przewodniczący komisji rewizyjnej klubu Yankees Henryk Balicki, przedstawiciel Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Piotr Nowakowski, dyrektorzy szkół-gospodarzy i przedstawiciele rodziny Ala Koproskiego.

Kadra Warmii i Mazur: Lis Miłosz, Łątkowski Grzegorz, Cięszczyk Michał, Grogorek Oskar, Rosiak Maciej, Maier Emil, Wityczyn Karol, Wityczyn Adam, Skolmowski Damian, Skolmowski Tomasz, Konecki Maciej, Łątkowski Dominik, Borowski Nikodem. Trener Andrzej Krzykowski, trener koordynator Zdzisław Ziółkowski.

Yankees Działdowo: Bartosz Kocięba, Michał Kempka, Oskar Zero, Oskar Borowski, Piotr Sobiewski, Wiktor Kowalski, Miłosz Chmielewski, Jakub Barwiński, Kacper Sobiesierski, Filip Nowakowski, Igor Piotrowicz. Trener Maciej Lipiński.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli nasz turniej.

XVII – przewodnik po turnieju

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski