Dziś jest: wtorek, 22 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Julia, Wieslawa, Helena

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

Nawigacja

Treść

„Jak przygotować uczniów do wyboru dalszej ścieżki kształcenia w okresie zmian w systemie edukacji?”- spotkanie doradców i liderów doradztwa zawodowego w Nidzicy.

20 marca 2017 r.

16 marca br. odbyło się spotkanie członków sieci współpracy doradców zawodowych i liderów doradztwa zawodowego ze szkół powiatu działdowskiego i nidzickiego. Tym razem gościliśmy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nidzicy na warsztatach metodycznych pt. „Jak przygotować uczniów do wyboru dalszej ścieżki kształcenia w okresie zmian w systemie edukacji?”.

W ramach warsztatów omówiona została kwalifikacja zawodów szkolnictwa zawodowego oraz zmiany w zawodach i kwalifikacjach,  a także zmiany w strukturze szkolnictwa. Doradcy zawodowi zastanawiali  się nad ważnymi aspektami prowadzenia poradnictwa indywidualnego i grupowego w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Warsztaty zostały poprowadzone przez P. Danutę Oleksiak – Wojewódzkiego koordynatora ds. doradztwa zawodowego.

Na koniec spotkania doradcy otrzymali również cenne wskazówki: jak przekazać uczniom informacje na temat typów szkół, ich mocnych stron oraz tworzenia własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej, tak aby w przyszłości odnaleźć się na rynku pracy.

Następne spotkanie sieci liderów doradztwa zawodowego w powiecie działdowskim zaplanowano na czerwiec. Spotkanie dotyczyć będzie opracowania programów do realizacji doradztwa zawodowego w pracy z grupą uczniów/uczniem oraz podsumowaniem zadań, które udało się realizować przez poszczególne placówki w roku szkolnym 2016/2017.

nadesłała: Joanna GórzyńskaStopka

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.