Dziś jest: wtorek, 22 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Julia, Wieslawa, Helena

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

Nawigacja

Treść

Spotkanie z „działdowianką z pasją” w Powiatowej Bibliotece Pedagogoicznej

14 kwietnia 2017 r.

7 kwietnia br. Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Działdowie odwiedziła grupa uczniów kl. I TH z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie. Młodzież wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu spotkań twórczych poświęconych pasji i zainteresowań lokalnych twórców. Celem tych spotkań jest wspieranie rozwoju „Działdowian z pasją” i promocja ich talentu w środowisku lokalnym, jak również wśród dzieci i młodzieży. Gościem pierwszego spotkania była Irena Chojnacka, która opowiedziała nam o swoich kreatywnych pasjach.

Pierwszą z nich jest matematyka, która interesuje ją od wczesnych lat życia. Dlatego też została nauczycielem matematyki. Kocha matematykę i tą pasję próbuje przekazać swoim uczniom. Drugą pasją jest szydełkowanie i dzierganie na drutach. Pasją tą zaraziła ją mama. Okazuje się, że za pomocą wełny, nici i szydełka można stworzyć prawdziwe cuda. Z wielkim zamiłowaniem tworzy serwetki, obrusy, ubranka i różnego rodzaju elementy dekoracyjne wykorzystując do tego tradycyjne techniki szydełkowania oraz wzory. W rozwoju i doskonaleniu tej pasji pomaga jej Internet. Swoją pasją stara się zarazić dzieci. I tak z pokolenia na pokolenie powstają kolejne rękodzieła. Sama mówi, że jej artystyczne prace uczą cierpliwości, dokładności a także pomagają się odprężyć i sprawiają ogromną radość. Dziękujemy za udane spotkanie.

Nadesłała: Magdalena BartołdStopka

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.