Dziś jest: środa, 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Iwona, Michal, Dezyriusz

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

Nawigacja

Treść

Kolejne miliony zł dla Działdowa?!

14 kwietnia 2017 r.

W ostatnim numerze Gazety Działdowskiej (GDz 15 (875)/2017) ukazał się artykuł „Kolejne 2,6 mln zł dla Działdowa”, w którym mieszkańcy naszego powiatu przeczytać mogli, iż „największa inwestycja drogowa w powiecie – remont ciągu ulic Skłodowskiej-Curie, Chopina i Grunwaldzkiej (…) będzie kosztować 5,2 mln zł. Dla porównania koszt wszystkich inwestycji drogowych realizowanych przez powiat działdowski w 2017 r. wyniesie zaledwie 7 mln”.

Panie Burmistrzu! Jest Pan zaledwie dwa lata włodarzem Działdowa i być może do tej pory nie zauważył Pan, że nie w milionach liczy się realizację inwestycji, a w efektach. Jeżeli pan liczy w milionach, to niech Pan podaje rzetelnie, nie tylko ile miasto pozyskuje środków zewnętrznych, ale też ile dokłada do realizowanych przez siebie inwestycji, co jak się okazało w przypadku remontu zamku, niestety, ale nie zawsze właściwie oszacowanych, o czym świadczy „dołożenie” dodatkowych 3 mln zł z pieniędzy podatników. Poza tym niech Pan zauważy, iż Powiat Działdowski realizuje od lat takie inwestycje, które jednoznacznie i bezpośrednio służą mieszkańcom wszystkich gmin, natomiast w przypadku inwestycji realizowanych przez Gminę Miasto Działdowo niekoniecznie służą nawet bezpośrednio mieszkańcom miasta. Wracając jednak do realizacji przebudowy ciągu ulic: Skłodowskiej-Curie, Chopina i Grunwaldzkiej. Nie będę ani Pana ani wykonawcy pouczał, w jaki sposób dokonuje się przebudowy tak bardzo uczęszczanych ulic dojazdowych do dworca PKP czy Powiatowego Urzędu Pracy, ale to, w jaki sposób się to robi, woła niestety o pomstę do nieba! Samochody zapadają się w ogromne bajora po drzwi, a ogromne wyrwy, w które wpadają koła, niszczą zawieszenia pojazdów i przecinają opony! Tak się remontuje ulice?! Zrywając nawierzchnię jak popadnie na całości ciągu ulic?! Dlaczego tym się Pan tym „dobrem” mieszkańcom nie pochwali?! A przecież można to zrobić w sposób przemyślany i jak najmniej uciążliwy dla użytkowników, tyle tylko że trzeba mieć właśnie ich dobro na względzie, a nie tylko oglądać się na wydawane na inwestycje kwoty.

I na koniec dodam, że jeżeli chce Pan pozyskać informacje na temat inwestycji Powiatu Działdowskiego, nie tylko drogowych, a zrealizowanych i w tym roku, i w latach poprzednich, także we współpracy z poprzednimi burmistrzami gminy Miasto Działdowo, znajdzie Pan na naszej stronie internetowej www.powiatdzialdowski.pl, w zakładce inwestycje. Myślę, że to będzie dla Pana pożyteczna lektura, o ile zechce się Pan kiedykolwiek dla „porównania” z Powiatem Działdowskim w artykułach odnosić.

Starosta Działdowski: Marian JanickiStopka

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.