Dziś jest: poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Pawel

„Majówka z Baseballem” w Działdowie pod dyktando „Lidera” Miłomłyn

17 maja 2017 r.

Nareszcie pogoda spisała się na medal tak jak startujący w pierwszych w tym roku na powietrzu zawodach  w Działdowie baseballiści z Miłomłyna , Bratiana, Zajączkowa Lubawskiego i Działdowa. W dniu 16 maja 2017 na stadionie baseballowym im. Ala Koproskiego walczono o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kategorii kadetów i trofea ufundowane przez Prezesa Klubu „Yankees” Działdowo Zbigniewa Młodawskiego. Zawody miały także za zadanie wybór Kadry na półfinały Mistrzostwa Polski Kadetów U-15 /ewentualnie przy awansie – na finały w Działdowie w dniach 28-30.06.2017/.

Podczas pięknej baseballowej pogody  rozpoczęli zawody gospodarze Yankeesi z drużyną z Bratiana, która od lat walczy z bardziej doświadczonymi zespołami. Początek meczu należał do działdowian , którzy szybko objęli prowadzenie 8:0 i na tym poprzestali. Coraz lepiej grający Bratianie zdobyli 4 obiegi ale końcówka należała do Yankeesów, którzy wygrali 9:4. Na boisku bocznym mecze rozgrywali młodzicy Miłomłyna i Zajączkowa też przygotowujący się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików, które też odbędą się w Działdowie /28-30.08.2017/. Mecz zacięty ale lepsi okazali się Liderzy z Miłomłyna wygrywając 12:2. W meczu kadetów Miłomłyn pokonał Bratian 8:2 po dobrym meczu . W kolejnych meczach Yankeesi  z trudem pokonali Zajączkowo 14;13 a Bratian wygrał z nimi 16:9. W meczu o I miejsce gospodarze nie sprostali lepszym w tym dniu baseballistom z Miłomłyna u których pierwsze skrzypce grał miotacz Filip Świgoński i ulegli im 0:8. Obecnie pogoda już pozwoli na normalne treningi i forma wszystkich drużyn będzie rosła. Kolejne zawody już na początku czerwca w Miłomłynie.

Nagrody indywidualne:

MVP Mistrzostw Filip Świgoński – Lider Miłomłyn

Najlepsi zawodnicy: Filip Nowakowski – Yankees Działdowo,  Dawid Koprowski – Jedynka Bratian, Klaudiusz Osiecki – Lider Miłomłyn, Oskar Banacki – Fryga Zajączkowo, Antoni Maier – Lider II Miłomłyn

Wyniki:

Yankees Działdowo – Jedynka Bratian       9:4

Jedynka Bratian – Lider Miłomłyn               2:8

Fryga Zajączkowo  – Yankees Działdowo     13:14

Lider Miłomłyn  -  Fryga Zajączkowo            12:2

Yankees Działdowo  – Lider Miłomłyn         0:8

Jedynka Bratian    -   Fryga Zajączkowo       16:9

Klasyfikacja końcowa kadetów:

1. Lider Miłomłyn

2. Yankees Działdowo

3. Jedynka Bratian

4. Fryga Zajączkowo

Zawody sędziowali Ekstraligowcy: Dawid Jurkowski / sędzia związkowy/, Mateusz Banach, Mateusz Cymbalak.

Organizatorem Mistrzostw był Zdzisław Ziółkowski  i klub „Yankees” Działdowo. Organizatorzy dziękują za wsparcie nagrodami Alowi Koproskiemu /USA/, władzom miasta i powiatu, firmom PROREMBUD, DEKORGLASS, HEINZGLAS, Bułka z Masłem, KOMBET i Kasa Stefczyka.

Składy zespołów:

Lider Miłomłyn: Skolmowski Damian, Skolmowski Tomasz, Lis Miłosz, Świgoński Filip, Osiecki Klaudiusz, Łątkowski Grzegorz, Łątkowski Dominik, Rosiak Maciej, Maier Emil, Maier Antoni, Cięszczyk Michał, Wityczyn Karol, Koziej Karol- trener Andrzej Krzykowski.

Yankees Działdowo: Kocięba Bartosz, Borowski Nikodem, Nowakowski , Zero Oskar, Piotrowicz Oskar, Chmielewski Miłosz, Sobiewski Piotr,  Rojewski  Mikołaj, Wiśniewski Łukasz, Wiśniewski Bartosz, Szczepkowski Krystian, Kowalski Wiktor – trenerzy Maciej Lipiński, Zdzisław Ziółkowski.

Jedynka Bratian: Gorzewski Dominik, Koprowski Dawid, Karbowski Marcin, Koniszewski Tomasz, Lange Sebastian, Maciejewski Artur, Maciejewski Kamil, Osmański Bartosz, Zimnicki Michał, Urbański Michał – trener Maciej Dąbrowski.

Fryga Zajączkowo Lubawskie: Wolska Patrycja, Dąbrowska Julia, Neumann Filip, Łukaszewski Piotr, Kępara Piotr, Wolski Jakub, Radliński Jakub, Strózik mikołaj, Teska Daniel, Stepnowski Seweryn, Banacki Oskar, Radlinski Szymon, Mederski  Kacper- trenerka Dorota Nowińska.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski