Dziś jest: czwartek, 21 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

Nawigacja

Treść

Czwarty dzień baseballistów Warmii i Mazur w Kadrach Narodowych na Mistrzostwach Europy U-12 i U-18.

14 lipca 2017 r.

W czwartym  dniu Mistrzostw Europy w baseballu w kategoriach U-12 i U-18 tylko młodzicy pozostali w grze.

Reprezentacja Polski w tej kategorii rozegrała mecz z drużyną Czech, która pretenduje do jednego z medali zakończony porażką 0:15 podobnie jak w drugim meczu takim wynikiem Włosi pokonali Rosjan. W polskiej drużynie na boisko wyszli oczywiście nasi bliźniacy: Damian i Tomasz Skolmowscy  oraz  Adam Wityczyn, ale także kolejni bliźniacy, synowie trenera Smętka.

Nasz zespół jest najmłodszą drużyną na Mistrzostwach Europy, gdyż 90% drużyny stanowią zawodnicy o rok młodsi. Ten zespół za rok powinien odnosić sukcesy. Młodzików czekają jeszcze 1 lub 2 mecze, najpierw z Austrią, a w przypadku wygranej, mecz o 7 miejsce z Ukrainą.

Zakończyli mistrzostwa nasi juniorzy meczem z Belgią i podobnie jak wczoraj, niewiele brakowało do zwycięstwa. Początek meczu nie wskazywał na końcowy horror, jaki zgotowali nasi reprezentanci. Po 6 zmianach Belgowie prowadzili 8:1 i byli pewni wygranej z drużyną, która nie ma na koncie zwycięstwa. W ostatnich 3 zmianach Polacy zagrali koncertowo i doprowadzili do remisu 8:8. Konieczna była dogrywka, tzw. Extra Time, w której rozpoczyna się grę już z zawodnikami ustawionymi na 1 i 2 bazie. W doliczonym czasie „wróciło stare”, czyli brak koncentracji i po błędach  Belgowie zwyciężyli 11:8. Ostatnie 2 mecze z najlepszymi zespołami pokazały, że gramy nieźle, ale jeszcze brakuje nam ogrania, bo technicznie zbytnio nie odstajemy od innych. W drugim meczu Rosjanie niespodziewanie w ostatniej zmianie pokonali Szwajcarów 7:6. Do domu wracają nasi reprezentanci, Mateusz Banach i Daniel Wójcik /grali z nr 7 i 6/, którzy po odpoczynku będą przygotowywać się do wrześniowych play-offów w Ekstralidze i Mistrzostw Polski Juniorów.

Nadesłał: Zdzisław ZiółkowskiStopka

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.