Dziś jest: wtorek, 26 września 2017 r., imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

31 sierpnia 2017 r.

Znajdź piękny, interesujący, godny polecenia obiekt, pomnik, krajobraz w Twoim najbliższym otoczeniu – naszej Małej Ojczyźnie. Uwiecznij go na papierze, płótnie, fotografii dowolną techniką. Następnie opisz w metryczce i wyślij na adres organizatora. Najlepsze prace będą wystawione podczas obchodów 50-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej.

KONKURS PLASTYCZNO–FOTOGRAFICZNY „PIĘKNO MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY”

I ORGANIZATOR:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej

II CELE KONKURSU:

- wzbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży bogactwem przyrody, pięknem krajobrazów,

- inspirowanie do pogłębiania wiedzy o walorach przyrodniczo-kulturowych naszego powiatu

- prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej i fotograficznej,

- upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki

III TECHNIKA PRAC:

- technika dowolna

- format pracy plastycznej A4 lub A3

- zdjęcia cyfrowe muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli. Jedno zdjęcie nie może przekroczyć 10 MB.

IV UCZESTNICY:

- konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu działdowskiego

- konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu

- prace należy przesłać, złożyć albo dostarczyć w wersji elektronicznej w terminie do

15 września 2017 r.

na adres: Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego ul. Plac Mickiewicza 43, 13-200 Działdowo

lub e-mail: impk@dzialdowo.plmarianola53@poczta.onet.pl

V ZASADY UCZESTNICTWA;

- każdy uczestnik może nadesłać 1 pracę plastyczną / fotografię

- każda praca musi być zaopatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko, klasę, nazwę szkoły, nazwę (krótki opis) miejsca przedstawionego na pracy plastycznej/ fotografii ,nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca zastała wykonana,

- prace zbiorowe nie będą oceniane

- do zestawu prac z danej szkoły należy dołączyć informacyjną kartę zbiorczą z  nazwiskami uczniów, nauczyciela prowadzącego, adresem kontaktowym, telefonem i e-mailem szkoły.

VI OCENA PRAC:

- oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora,

- lista osób nagrodzonych, wyróżnionych oraz zakwalifikowanych do wystawy zostanie opublikowana na stronie TMZD. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

- uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 23 września 2017 r.

VII ZASADY ORGANIZACYJNE:

- nadesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą  odsyłane uczestnikom konkursu

- nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu

nadesłał: Marian Odachowski