Dziś jest: wtorek, 26 września 2017 r., imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku.

4 września 2017 r.

Powitanie nowego roku szkolnego 2017/2018 miało miejsce w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Na widowni zasiedli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście: przedstawicielka Powiatu Działdowskiego pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Marlena Perzyńska, reprezentant Burmistrza Lidzbarka – Sekretarz, pan Zbigniew Nosek, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku – pani Maria Zielińska i Starszy Kustosz w tej placówce – pani Edyta Marszak oraz znana lidzbarska historyczka – pani Ewa Rzeszutko.

Po oficjalnej części – hymnie państwowym i wystąpieniu Samorządu Uczniowskiego – głos zabrali kolejno: pani dyrektor Dorota Sadowska oraz przedstawiciele Powiatu Działdowskiego i Miasta i Gminy Lidzbark. Punktem kulminacyjnym był wykład inauguracyjny, który w tym roku wygłosiła polonistka lidzbarskiego liceum pani Anna Ambrochowicz. W niezwykle ciekawy i atrakcyjny dla widzów sposób doświadczona nauczycielka przedstawiła zebranym temat „Wieża Babel w kulturze”. Multimedialna prezentacja odwoływała się do dawnych i współczesnych tekstów kultury: dzieł malarskich, literackich i muzycznych. Autorka odważnie połączyła wielkich mistrzów z bliskimi młodzieży twórcami kultury popularnej. Po skończonym wykładzie uczniowie wraz z nauczycielami przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami.

Nadesłała: Paulina Sekita