Dziś jest: wtorek, 26 września 2017 r., imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Wizyta przedstawicieli Powiatu Działdowskiego w Landkreis Harsfeld-Rotenburg

12 września 2017 r.

w dniach 6-7 września br. miała miejsce wizyta delegacji powiatu działdowskiego w powiecie Hersfeld – Rotenburg na zaproszenie starosty Michaela Kocha. W skład delegacji powiatu działdowskiego wchodzili przedstawiciele reprezentujący środowiska oświatowe, pomocy społecznej i samorządowe ze starostą Marianem Janickim, wicestarostą Marianem Brandtem i przewodniczącą rady Magdaleną Anczykowską na czele.

W trakcie dwudniowej wizyty delegacja odwiedziła m.in. ośrodek dla uchodźców w Rotenburgu, zapoznając się z warunkami, w jakich przebywają uchodźcy, wysłuchała wykładów: “Znaczenie produktów regionalnych w kształtowaniu pozytywnego wizerunku powiatu” i “Koncepcje turystyczne oraz prezentacja organizacji do spraw marketingu i rozwoju miasta Rotenburg”, zwiedziła Blumensteinschule w Wildeck Obershul, zapoznając się ze strukturą i organizacją szkolnictwa w Niemczech i wyposażeniem szkoły.

Kolejnymi, istotnymi punktami wizyty były m. in. zapoznanie się z rolą fundacji i stowarzyszeń pozarządowych w kreowaniu wizerunku powiatu na przykładzie fundacji im. Adama von Trott w Bebrze, jak również wizyty: w ośrodku przystosowującym młodzież niepełnosprawną do pracy, w centrum kształcenia w zawodach budowlanych, również w Bebrze oraz w Agencji Pracy mieszczącej się w Bad Hersfeld.

dodał: Benedykt Perzyński