Dziś jest: niedziela, 22 października 2017 r., imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybyslawa

UWAGA! KONKURS DLA MŁODZIEŻY!

10 października 2017 r.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie zaprasza młodzież w wieku 15-19 lat z województwa warmińsko-mazurskiego.do wzięcia udziału w konkursie „Moje korzenie, czyli skąd jestem?”. Konkurs objęty jest patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Gustawa Marka Brzezina, zaś partnerami są: Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Towarzystwo Naukowe im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, Pracownia Badań nad Historią Mówioną i Dydaktyką Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Celem konkursu jest przede wszystkim zainteresowanie młodych mieszkańców Warmii i Mazur własnym pochodzeniem, pogłębienie tożsamości lokalnej młodzieży i poczucia przynależności do miejsca zamieszkania, uświadomienie znaczenia osobistego dziedzictwa materialnego i niematerialnego dla historii i tradycji regionu.

Do konkursu należy zgłosić projekt o charakterze dokumentalnym, w którym przedstawione zostaną efekty badań, rozmów, poszukiwań lub dociekań w zakresie pochodzenia własnej rodziny, ujętych w kontekście historii regionu i powinien zostać przygotowany w wersji elektronicznej w jednej z sugerowanych form: prezentacja multimedialna, nagranie dźwiękowe lub film i mieć charakter reportażu, wspomnienia, wywiadu lub albumu. Czas odtwarzania przygotowanego projektu multimedialnego nie powinien przekraczać 15 minut.

Prace zapisane na nośniku CD należy przesłać do 15 listopada 2017 r. pocztą tradycyjną na adres: Pracownia Regionalna i Informatorium Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, ul. Stare Miasto 33, 10-026 Olsztyn (z dopiskiem „Moje korzenie”) lub dostarczyć osobiście do Pracowni Regionalnej i Informatorium (I piętro) w godzinach pracy biblioteki.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia w postaci nowoczesnych tabletów, w tym nagroda główna: Tablet Apple iPad Air 2.

Regulamin oraz zgłoszenie na stronie internetowej:

Dodał: Benedykt Perzyński