Dziś jest: niedziela, 22 października 2017 r., imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybyslawa

Już wkrótce realizacja programu budowy telekomunikacyjnych linii światłowodowych w powiecie działdowskim!

4 października 2017 r.

29 września 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych S.A., reprezentujących inwestora, czyli RODMER INVESTMENTS Sp. z o. o. w Warszawie: wiceprezesem Ryszardem Chojnackim, kierownikiem Działu Projektowania Sieci Telekomunikacyjnych Bożeną Lorenc, przedstawicielem do kontaktu WPRT Leszkiem Stułką i z reprezentantem Iris Telecommunication Poland Sp. z o.o. Radosławem Buczkiem w sprawie realizacji programu budowy telekomunikacyjnych linii światłowodowych w powiecie działdowskim, w którym uczestniczył starosta działdowski Marian Janicki oraz przedstawiciele gmin i placówek oświatowych z terenu powiatu działdowskiego.

Wiceprezes Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych S.A Ryszard Chojnacki poinformował zebranych o tym, iż Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako instytucja pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa zakwalifikowała obszar powiatu działdowskiego dla działania 1.1.POPC: „Wyeliminowania terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, tj. co najmniej 100Mb/s, obejmujących placówki edukacyjne i gospodarstwa domowe. Beneficjentem ww. projektu jest RODMER INVESTMENTS Sp. z o.o.

Realizacja programu budowy telekomunikacyjnych linii światłowodowych została powierzona Warszawskiemu Przedsiębiorstwu Robót Telekomunikacyjnych S.A., zaś projekt, zgodnie z założeniami POPC rozpoczęty zostanie od zapewnienia dostępu do szerokopasmowego Internetu placówkom edukacyjnym znajdującym się na terenie powiatu działdowskiego. Przedsięwzięcie jest realizowane w związku z planowaną Ogólnopolską Siecią Edukacyjną.

Kierownik Działu Projektowania Sieci Telekomunikacyjnych Bożena Lorenc, przedstawiciel WPRT Leszek Stułka oraz przedstawiciel Iris Telecommunication Poland Sp. z o.o. Radosław Buczek szczegółowo omówili realizację projektu oraz odpowiadali na pytania przedstawicieli gmin i placówek oświatowych dotyczących rozwiązań technicznych realizowanego projektu.

Koordynatorem aktualizacji danych placówek oświatowych, które będą objęte podłączeniem do do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach jest Starostwo Powiatowe w Działdowie.

Gminy terenu powiatu działdowskiego zobowiązane są do przesłania danych teleadresowych placówek oświatowych istniejących, placówek w budowie oraz nieujętych w wykazie przygotowanym wstępnie przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych S.A. i osób do kontaktu w sprawie ustaleń projektowych przyłączy.

Dodatkowe informacje można uzyskać bezpośrednio od projektanta firmy wykonawczej:

Leszek Stułka

e-mail leszek.stulka@wp.pl

lub pod adresem:

Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych S.A.

ul. Zabraniecka 8

Dodał: Benedykt Perzyński