Dziś jest: piątek, 24 listopada 2017 r., imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

DZIECKO Z ODBLASKIEM – WIDOCZNE – BEZPIECZNE

8 listopada 2017 r.

Komenda Powiatowa Policji w Działdowie pod patronatem Starosty Działdowskiego rozpoczęła w listopadzie br. akcję edukacyjno-profilaktyczną „Dziecko z odblaskiem – widoczne – bezpieczne”, skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W ramach ww. akcji policjanci działdowskiej KPP spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku.  W trakcie spotkania policjanci przekazali dzieciom wiedzę na temat istniejących zagrożeń i sposobów ich unikania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ponadto ze szczególnym naciskiem przekazywali treści z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasad korzystania ze środków komunikacji i właściwego poruszania się po drodze. Na zakonczenie spotkania wszystkie dzieci ze ww. przedszkola otrzymały kamizelki odblaskowe z herbem powiatu i uśmiechniętą buźką, dzięki którym będą czuły się bezpieczniej w trakcie jesiennych i zimowych spacerów.

Fot. KPP w Działdowie

Na podstawie informacji z KPP w Działdowie: Benedykt Perzyński