Dziś jest: piątek, 24 listopada 2017 r., imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

WYNIKI 12. EDYCJI KONKURSU WIEDZY O POWIECIE DZIAŁDOWSKIM

13 listopada 2017 r.

10 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie została przeprowadzona 12 edycja Konkursu Wiedzy o Powiecie Działdowskim dla szkól podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Działdowie oraz Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał wicestarosta Marian Brandt. W finale powiatowym udział wzięło 57 uczniów z 23 szkół  z terenu naszego powiatu, w tym 39 uczniów z 17 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 18 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Komisja w składzie: Marian Odachowski, Marcin Kwaśniewski, Jadwiga Rapior-Sikorska, Ewa Sotomska oraz Grażyna Schade po sprawdzeniu prac i zliczeniu wszystkich punktów wyłoniła zwycięzców.

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:

1. Izabela Szostek Gimnazjum im. Pawła Nowakowskiego w Nowym Dłutowie – 28,5 pkt
  2. Karolina Popiołek Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu – 26,5 pkt
  3. Szymon Roch Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku – 24,5 pkt
  4. Agata Karbowska Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie – 21,5 pkt
  5. Marlena Kalinowska Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej–Curie w Rybnie – 21,5 pkt
  6. Kacper Czajkowski Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Burkacie – 21,5 pkt

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. Zuzanna Anaczkowska Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Działdowie – 28 pkt
  2. Klaudia Zielkowska Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego nr 1 w Działdowie – 27 pkt
  3. Kacper Kordalski Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku – 26 pkt
  4. Kinga Karbowska Liceum Ogólnokształcące im. bp. Jana Chrapka w Rybnie – 24,5 pkt
  5. Iwona Staszyńska Liceum Ogólnokształcące im. bp. Jana Chrapka w Rybnie – 24 pkt
  6. Jakub Orłowski Zespól Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie – 24 pkt

Po ogłoszeniu wyników laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczali: wicestarosta Marian Brandt, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej Marian Odachowski i dyrektor Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie Patryk Kozłowski. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał gadżety promocyjne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego Działdowie.

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem wśród młodzieży Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej zadeklarowało chęć jego kontynuacji w następnych latach.