Dziś jest: piątek, 24 listopada 2017 r., imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Danuta Czeczot odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność społeczną i charytatywną

14 listopada 2017 r.

10 listopada br. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wojewoda Artur Chojecki wręczył medale i odznaczenia państwowe z nadania Prezydenta RP. Brązowy Krzyż Zasługi za działalność społeczną i charytatywną otrzymała w tym dniu działdowianka Danuta Czeczot.

Danuta Czeczot jest obecnie nauczycielką muzyki w działdowskich szkołach: w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego oraz Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi. W 1996 r. skomponowała hejnał Działdowa, odgrywany na trąbce  w trakcie uroczystości miejskich, a odtwarzany codziennie z ratuszowej wieży od 2 grudnia 2003 r. o godzinie 11:55. Była również współzałożycielką chóru Concentus oraz jego pierwszą dyrygentką. W 1999 r. została wyróżniona działdowską „Katarzynką”.  Obecnie prowadzi Młodzieżowy Chór Mieszany „Our Voice”.

Gratulujemy!

Fot.: Grzegorz Efczyński i archiwum SP3 w Działdowie