Dziś jest: piątek, 15 grudnia 2017 r., imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Środki na nowy ambulans i na zakup sprzętu medycznego dla SP ZOZ w Działdowie

28 listopada 2017 r.

24 listopada br. starosta Marian Janicki, wicestarosta Marian Brandt, przy kontrasygnacie skarbnik Urszuli Wojtczyk, podpisali z wojewodą Arturem Chojeckim umowę o środki na wyposażenie SP ZOZ w Działdowie w nowy ambulans ratowniczy oraz na zakup sprzętu medycznego. Oprócz Powiatu Działdowskiego dofinansowanie otrzymało jeszcze 14 samorządów, zaś łączna kwota przeznaczona na doposażenie placówek medycznych to ponad 3,8 mln zł.

Pieniądze pochodzą z  rezerw budżetowych, które wojewoda rozdysponował po to, by poprawić wyposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratowniczych oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego i zapewnić nieprzerwaną gotowość do podejmowania działań wobec osób będących w stanie zagrożenia życia lub zdrowia.

Fot. UWWiM w Olsztynie

Dodał: Benedykt Perzyński

(polityka społeczna i środowiskowa + zdrowie)