Dziś jest: wtorek, 23 października 2018 r., imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Środki na zakup sprzętu medycznego dla SP ZOZ w Działdowie

28 listopada 2017 r.

24 listopada br. starosta Marian Janicki, wicestarosta Marian Brandt, przy kontrasygnacie skarbnik Urszuli Wojtczyk, podpisali z wojewodą Arturem Chojeckim umowę o środki na wyposażenie SP ZOZ w Działdowie w nowy ambulans ratowniczy w miejsce wyeksploatowanego oraz na zakup sprzętu medycznego. Oprócz Powiatu Działdowskiego dofinansowanie otrzymało jeszcze 14 samorządów, zaś łączna kwota przeznaczona na doposażenie placówek medycznych to ponad 3,8 mln zł.

Pieniądze pochodzą z  rezerw budżetowych, które wojewoda rozdysponował po to, by poprawić wyposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratowniczych oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego i zapewnić nieprzerwaną gotowość do podejmowania działań wobec osób będących w stanie zagrożenia życia lub zdrowia.

Fot. UWWiM w Olsztynie

Dodał: Benedykt Perzyński

(polityka społeczna i środowiskowa + zdrowie)