Dziś jest: sobota, 15 grudnia 2018 r., imieniny obchodzą: Nina, Celina, Walerian

Baseballiści SP 2 Działdowo wicemistrzami województwa SZS i ze srebrem w IX Turnieju Mikołajkowym.

11 grudnia 2017 r.

5 grudnia br. w hali SP 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie odbyły się zawody baseballowe o Mistrzostwo Województwa SZS oraz w ramach już IX Turnieju Mikołajkowego. W zawodach wystąpiło 5 zespołów ze Szkół Podstawowych z Bratiana /UKS ”Jedynka” Bratian/, Miłomłyna /UKS ”Lider” Miłomłyn/, Zajączkowa Lub. /UKS ”Fryga” Zajączkowo/ i 2 ekipy działdowskie /UKS ”Yankees” I i II/.

W meczu o główne trofeum czyli tytuł mistrzowski  i złote medale rozstrzygnął się pomiędzy faworytami z Miłomłyna i Działdowa. Zespół gospodarzy dopiero nabiera rozpędu po dość długiej przerwie i początek meczu wyglądał całkiem nieźle. Po I zmianie było 1:0 a po dwóch 2:1. Niestety 2 proste błędy w obronie wykorzystali zawodnicy z Miłomłyna i zdobyli 3 obiegi, które dały im wygraną 5:2. W kolejnym  meczu  SP 2 „Yankees” I pokonali silny Bratian 6:1. W meczu o III miejsce lepsi okazali się baseballiści Zajączkowa Lubawskiego, którzy lepszym bilansem małych pkt. wyprzedzili Bratian i drugi zespół działdowski.

Klasyfikacja Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych SZS:

1. SP Milomłym

2. SP 2 Działdowo I

3. SP Zajączkowo Lub.

4. ZS Bratian

5. SP 2 Działdowo II

W Turnieju Mikołajkowym drużyny grały mecze ze stojaka, gdzie gra była bardzo szybka i tutaj o zwycięstwie decydowały małe punkty. Każda z  3  drużyn  miała po 1 zwycięstwie i los uśmiechnął się do baseballistów z „Jedynki” Bratian. Na miejscu 2 młody stażem zespół Yankees II a na trzecim „ Fryga” Zajączkowo Lub.  Wszystkie  ekipy otrzymały puchary, dyplomy i upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Działdowo /koszulki/, Starostwo Powiatowe w Działdowie /upominki/, Heinz Glas i Dekorglass /upominki/, PROREMBUD /puchary/, Nowakowski /wyroby cukiernicze/.

Zawody sędziowali zawodnicy Yankees Działdowo /Paweł Karbowski, Krystian Tyska, Dawid Falk, Mateusz Cymbalak, Mikołaj Rojewski/.

Yankees Działdowo I i II: Michał Kempka, Filip Nowakowski, Igor Piotrowicz, Oskar Borowski, Miłosz Chmielewski, Piotr Sobiewski, Wiktor Kowalski, Łukasz Wiśniewski, Julia Chojnacka, Cezary Karpiński, Dominik Sumiło, Mateusz Łuczak, Jakub Jedwabnik, Gracjan Jebram, Bartosz Wiśniewski, Nikodem Borowski. Trener Zdzisław Ziółkowski.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

(kultura, edukacja, sport)