Kultura, edukacja, sport 10.07.2018
Powiatowy Wieczór z Poezją tym razem w Lidzbarku (film)

Drugie spotkanie  z cyklu Powiatowych Wieczorów z Poezją miało miejsce 8 lipca br. nad małym jeziorkiem Garbuzy w Lidzbarku. Na scenie plenerowej wystąpiły: aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Irena Telesz-Burczyk oraz Sylwia Kaczmarczyk z Działdowskiej Kuźni Słowa.

Żartobliwe, pełne humoru, ale też refleksji wiersze poetki z DKS zachwyciły publiczność i zostały ciepło przyjęte. Paniom towarzyszył lidzbarski pianista Stanisław Deja. Uwagę przyciągała także wystawa obrazów autorstwa Doroty Kalinowskiej-Sosnowskiej. Po prezentacji wierszy do obu bohaterek spotkania ustawiła się długa kolejka chętnych do porozmawiania oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Podczas spotkania była także okazja do nabycia zbioru poezji nieżyjącego już twórcy z Lidzbarka, Zbigniewa Rzeszutko, pod tytułem „Między ziemią a gwiazdami”. Wieczór zorganizowany został przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, przy współpracy z Miejsko–Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku, a cały cykl tej imprezy literackiej finansowany jest przez Powiat Działdowski.

Patronami medialnymi Wieczorów z Poezją są: Polskie Radio Olsztyn (w spotkaniu w Lidzbarku wziął udział redaktor Robert Lesiński) oraz po raz kolejny portal internetowy moje.dzialdowo.pl prowadzony przez red. Marcina Ostrowskiego.

Fot: Elżbieta ZakrzewskaDodał: Benedykt Perzyński