Społeczeństwo i środowisko 11.01.2018
Sejmik Samorządów Uczniowskich szkół z powiatu działdowskiego – spotkanie informacyjne

8 stycznia br. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie odbyło się spotkanie informacyjne dla Samorządów Uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych powiatu działdowskiego. Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć starostę Mariana Janickiego, wicestarostę Mariana Brandta, naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Marlenę Perzyńską oraz dyrektorów szkół i opiekunów SU. Celem spotkania była dyskusja na temat idei powołania Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego.

Uczniowie wskazali wiele zalet dotyczących przyszłych działań oraz powstałej inicjatywy. Już wkrótce kolejne zebranie, na którym zapadnie najważniejszy krok czyli podpisanie aktu porozumienia przez władze powiatu, dyrektorów szkół, opiekunów samorządów uczniowskich oraz przedstawiciela uczniów z danej szkoły. Funkcjonowanie Sejmiku będzie wspierane przez Powiat Działdowski.

Inicjatorami powołania sejmiku są: Aleksandra Grędzińska – przewodnicząca SU oraz opiekun SU Jakub Sontowski z Zespołu Szkół Nr 1 w Działdowie.

Informacja: ZS1 w Działdowie