Kultura, edukacja, sport 21.06.2018
„Z SERCEM DO SPORTU” – IV RODZINNE IGRZYSKA W STARYM DŁUTOWIE

17 czerwca br., na Kompleksie Boisk Sportowych „ORLIK 2012” w Starym Dłutowie, odbyło się wydarzenie sportowo-rekreacyjne o nazwie: „IV RODZINNE IGRZYSKA NA ORLIKU 2018 – Z SERCEM DO SPORTU”. Była to czwarta edycja tej wspanialej rodzinnej sportowej zabawy. Organizatorem wydarzenia był Animator Sportu na ORLIKU Krzysztof Sadowski. Wydarzenie to przyciągnęło duża liczbę uczestników, którzy zechcieli wziąć udział w tej sportowej zabawie i na wesoło spędzić niedzielne popołudnie. Zabawa skierowana była dla całych rodzin, ale jak łatwo było przewidzieć, głównymi jej uczestnikami były dzieci. Nie zabrakło również rodziców, dziadków, którzy nie tylko wspierali  i dopingowali najmłodszych członków swoich rodzin, ale również aktywnie brali udział we wszystkich przygotowanych konkurencjach sportowych.

W zabawie udział wzięło czterdzieści rodzin, występujących nawet w sześcioosobowych składach. Przygotowane konkurencje sportowe  nie sprawiły uczestnikom żadnych trudności z ich wykonaniem i tym samym sprawiły dużo radości, uśmiechu i zadowolenia. Były to m.in. strzały piłką z połowy boiska do pustej bramki, strzały piłką do ustawionych pachołków, rzut woreczkiem do ruchomego kosza, czy zbieranie rozrzuconych piłek jednocześnie przez wszystkich uczestników. Sportowe wydarzenie przyciągnęło również na boisko dużą liczbę osób, które zechciały kibicować swoim faworytom, co tylko uatrakcyjniło przebieg sportowych zmagań. Dla wszystkich przybyłych organizator przygotował słodki poczęstunek oraz grilla, zaś dla aktywnie biorących udział w zabawie rozlosowano nagrody i wręczono medale dla najmłodszych. Nagrodą główną do wygrania był piękny rower damski, który w drodze losowania stał się własnością 9-letniej mieszkanki Lidzbarka Julii Lech. W ceremonii losowania nagród udział wziął burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Zwycięzcami tegorocznej edycji została rodzina Dobuckich w składzie: Agatka, Bożena i Szymon

Jako organizator tego małego Sportowego Święta uważam to wydarzenie za wielki sukces, ponieważ nie często udaje się spotkać w jednym miejscu tak dużą liczbę rodzin bawiących się sportem i jednocześnie rywalizujących ze sobą o miano zwycięzców. Tego dnia jednak najwięcej było śmiechu i uśmiechu, co jest świadectwem wspaniałej, wesołej, rodzinnej zabawy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w zabawie i niezapomniane sportowe emocje. Dziękuję również tym wszystkim, którzy służyli pomocą w czasie trwania zawodów. Szczególne podziękowania kieruję do Starosty Działdowskiego oraz tych wszystkich, którzy wsparli wydarzenie sportowe.

„Z SERCEM DO SPORTU” – IV RODZINNE IGRZYSKA W STARYM DŁUTOWIE

Nadesłał: Krzysztof Sadowski