Kultura, edukacja, sport 18.12.2017
SP 1 W DZIAŁDOWIE NA 4 MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE!

14 grudnia br. w sali plenarnej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się IX Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. To doroczna impreza, która jest podsumowaniem minionego szkolnego roku sportowego 2016/17. Jest również znakomitą okazją do wyróżnienia najbardziej usportowionych szkół w województwie. Wśród obecnych na sali przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego byli: dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan oraz wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. W uroczystości uczestniczył również wicestarosta Marian Brandt.

SP 1 W DZIAŁDOWIE NA 4 MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE!

Wśród wyróżnionych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie, która w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła 4 miejsce. Na tak wysoką lokatę złożyły się sukcesy w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, tenisie stołowym chłopców, koszykówce dziewcząt i chłopców orz innych dyscyplin. Gratulujemy nauczycielom wychowania fizycznego oraz młodym sportowcom, uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Nadesłał: Marcin Krawczyk