Społeczeństwo i środowisko 20.09.2018
Starosta Marian Janicki Samorządowcem 20-lecia! (film)

19 września br., w trakcie trwania sesji Rady Powiatu Działdowskiego, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wacław Strażewicz uroczyście uhonorował starostę naszego powiatu Mariana Janickiego tytułem: „Samorządowiec 20-lecia”, wręczając okolicznościową statuetkę i stosowną uchwałę.

Marian Janicki – samorządowiec, działacz NSZZ „Solidarność” i Komitetu Obywatelskiego w Działdowie, współorganizator Działdowskiej Agencji Rozwoju S. A., inicjator, współorganizator i pierwszy przewodniczący Zarządu Ekologicznego Związku Gmin „Działdowszczyzna”, b. prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Działdowie. Radny miejski i powiatowy. Burmistrz Miasta Działdowo w latach 1990–1998 i Starosta Działdowski od 2002 r. do dziś. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za działalność państwową i samorządową, m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Zasłużony dla Obronności Kraju, Odznaką honorową „Zasłużony dla Warmii i Mazur” oraz działdowską „Katarzynką” (1999), „Bijącym Sercem” (1999), statuetką „Cor Bonum” (2006) i „Wawrzynem 25-lecia Samorządności na Warmii i Mazurach” (2015).

Fot: Piotr UtrataDodał: Benedykt Perzyński