Kultura, edukacja, sport 21.02.2018
SUKCES „PROGRAMISTYCZNY” UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W DZIAŁDOWIE

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie: Michał Sieczczyński, Mateusz Ławicki i Oskar Ptak zajęli II miejsce w IX Warmińsko-Mazurskich Zespołowych Zawodach Programistycznych, które odbyły się w dniu 16 lutego 2018 roku w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Wzięły w nich udział 34 drużyny z naszego województwa. Działdowska drużyna rozwiązała 4 na 6 problemów algorytmicznych w nieco gorszym czasie niż zwycięska drużyna z Elbląga. ZS NR1 wydelegował dwie trzyosobowe drużyny. Drużyna w składzie  Michał Sieczczyński, Mateusz Ławicki i Oskar Ptak, uczniowie I LO zajęli II miejsce, natomiast drużyna w składzie Damian Korneluk, Damian Smyczyński oraz Szymon Witkowski – uczniowie technikum informatycznego, zajęli 11 miejsce.

SUKCES „PROGRAMISTYCZNY” UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W DZIAŁDOWIE

Do zawodów, jak co roku, przygotował nauczyciel matematyki i informatyki Marcin Kasprowicz. W zeszłym  roku, drużyny z Działdowa zajęły I i II miejsce, natomiast dwa lata temu jedna z drużyn zajęła I miejsce.

Nadesłała: Aurelia Sofińska

Fot: ZS Nr 1 w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński