Kultura, edukacja, sport 12.06.2018
Sukcesy Yankees w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski i w 1 lidze

Miniony weekend dla baseballu Warmii i Mazur zakończył się wielkim sukcesem. Kadra Warmii i Mazur, występująca jako Yankees Działdowo w kategorii młodzików U-12, zdobyła w Warszawie złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski, zwyciężając „Dęby” Osielsko 8:5, Akademię Schaby 12:2 i Centaury Warszawa 9:1. Kadra przygotowywana od roku przez duet trenerski: Andrzej Krzykowski i Zdzisław Ziółkowski /koordynator kadry/ zrobiła bardzo duży postęp i „nareszcie” pokazała, że jest najlepsza. Baseballiści z Miłomłyna, Zajączkowa i Działdowa grający w największym klubie baseballowym Warmii i Mazur Yankees Działdowo zasłużyli na „złoto”, pokonując rywali w bardzo dobrym stylu. Najlepszym zawodnikiem został wybrany miotacz Adam Wityczyn , który będzie „prowadził” reprezentację Polski na Mistrzostwach Europy U-12 w Budapeszcie, a wspierać go będą „kadrowicze”: Damian i Tomasz Skolmowscy.

Yankees Działdowo/Kadra Warmii i Mazur/: Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Nikodem Borowski, Łukasz Ismer, Antoni Maier, Michał Łuniewski, Mikołaj Orpel, Tomasz Borowiec, Artur Mikowski, Aleksander Stanisławski, Kacper Ulatowski, Kacper Legęza. Trenerzy Andrzej Krzykowski, Zdzisław Ziółkowski.

W niedzielę Kadra seniorów Yankees Działdowo udała się na daleką wyprawę do Miejskiej Górki na mecze 1 ligi z tamtejszymi „Demonami”. Zespół gospodarzy wzmacnia się w trakcie ligi i należy do trudnych rywali szczególnie na własnym terenie, na boisku zwanym Demonowymi Polami gdzie odbywają się często zawody rangi Mistrzostw Europy. Działdowianie już” potykali się” z gospodarzami ale bez sukcesów. Tym razem w obecnym sezonie to Yankeesi należeli do faworytów i nie zawiedli, choć gospodarze stawiali duży opór. Szczególnie dramatyczne było drugie spotkanie w którym „zmęczeni” miotacze Mateusz Banach, Łukasz i Mateusz Przybułkowie w końcu wykrzesali jeszcze siły, a dalekie wybicie „Demonów” wyłapał Marcin Morawski  dające wygraną 11:10.

Demony Miejska Górka @ Yankees Działdowo  2:5, 10:11

Dzięki zwycięstwom Yankeesi prowadzą w 1 lidze wspólnie z Rawą Katowice i te drużyny rozstrzygną o awansie do Extraligi w sezonie 2019.

Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Ricardo Santos, Mateusz Przybułek, Marcin Morawski, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Mikołaj Rojewski, Dawid Jurkowski, Maciej Lipiński, Krystian Tyska. Trenerzy: Aneta Prusak, Maciej Lipiński, Marcin Morawski.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński