Kultura, edukacja, sport 24.04.2018
„Wiosna, ach to Ty” – Powiatowy Konkurs Plastyczny

6 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burkacie odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Wiosna, ach to Ty”. Organizatorami konkursu były panie z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego  w Burkacie: Sylwia Burchel i Anna Kosmalska. Cele konkursu: zaprezentowanie dziecięcej twórczości plastycznej;  rozwijanie inwencji twórczej dzieci; poznanie nowych technik plastycznych i kształtowanie umiejętności plastycznych.

Prace małych artystów oceniała komisja w składzie: kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie Aleksandra Kowalska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie Małgorzata Lorkowska i nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie Grzegorz Wadecki.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w dwóch grup wiekowych: czterolatków i pięciolatków. Wszyscy mali artyści wykazali się wspaniałymi zdolnościami plastycznymi.

A oto laureaci konkursu:

Grupa wiekowa -4-latki:

I miejsce: Julian Sobotka – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie;

II miejsce: Lena Kęsicka – Przedszkole Niepubliczne „UMisia”;

III miejsce: Igor Kaczorowski – Przedszkole Niepubliczne „Krasnoludek”;

Wyróżnienie: Wiktoria Konarzewska – Przedszkole Miejskie nr 3 w Działdowie.

Grupa wiekowa- 5-latki:

I miejsce: Weronika Kopijewska – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Sławkowie;

II miejsce: Franciszek Wdowiak – Przedszkole Niepubliczne „UMisia”;

III miejsce: Katarzyna Ostrowska – Przedszkole Miejskie nr 5 w Działdowie;

Wyróżnienie: Julia Rogozińska – Przedszkole Miejskie nr 3  w Działdowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki wszystkim opiekunom i dzieciom bardzo serdecznie dziękujemy.

Nadesłał: Grzegorz Efczyński

Fot: GBP w BurkacieDodał: Benedykt Perzyński