Społeczeństwo i środowisko 15.03.2018
WYMIANA DOBRYCH PRAKTYK DOTYCZĄCYCH DORADZTWA ZAWODOWEGO

14 marca br. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Działdowie odbyła się wymiana dobrych praktyk dotyczących doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy oraz  zatrudnienia młodych ludzi na lokalnym rynku pracy i  niemieckim Munchen. Głównym celem spotkania było przedstawienie nauczycielowi z jednej z niemieckich szkół zawodowych w Monachium, z którym współpracuje Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowiew ramach polsko – niemieckiej wymiany uczniów działalności Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Działdowie, Powiatowego Koordynatora ds. doradztwa zawodowego, Powiatowego Urzędu Pracy w Działdowie oraz firmy Heinz Glass w Działdowie. Podczas spotkania dyskutowano na temat doradztwa zawodowego w szkołach polskich i niemieckich, zawodów przyszłości, zatrudnienia oraz stopy bezrobocia w powiecie działdowskim oraz w Monachium.

Spotkanie było doskonałą okazją do promocji jednostki i kontynuowania dalszej współpracy.

Nadesłała: Monika Marszak–Reszka