Kultura, edukacja, sport 16.03.2018
XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski za nami!

16 marca br. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski, którego organizatorem jest Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku przy wsparciu Powiatu Działdowskiego. Uczestników oraz gości przywitała dyrektor LO Dorota Sadowska.

W tym roku konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach:

• szkoły podstawowe/gimnazja,
  • szkoły ponadpodstawowe,

zaś uczestnicy mieli za zadanie wyrecytować wiersz, którego tematem byłoby czytelnictwo (książka, biblioteka, czytanie).

Recytatorów oceniało Jury, w skład którego weszli: Anna Wasielewska, instruktor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku – przewodnicząca, Edyta Marszak, starszy kustosz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku oraz poeta, eseista i regionalista Benedykt Perzyński.

Po przesłuchaniach przewodnicząca Jury Anna Wasielewska wygłosiła krótki wykład o sztuce pięknej deklamacji. Organizatorki konkursu podziękowały sponsorowi konkursu, Powiatowi Działdowskiemu, reprezentowanemu przez wicestarostę Mariana Brandta.

W kategorii I bezkonkurencyjnym okazał się Mateusz Jaworski, uczeń Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Zieluniu. Drugie miejsce zajęła Julia Wacławska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych szeregów w Lidzbarku, zaś trzecie Julia Waleszkowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku.

W kategorii II zwyciężyła Wiktoria Łozińska, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, drugie miejsce zajął Kacper Kordalski, uczeń  Liceum  Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku, zaś trzecie Donata Herczuch uczennica Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Kaja Jabłońska, uczennica Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Zieluniu, Katarzyna Mierzyńska, Liceum  Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku i Klaudia Chyczewska,  uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie.

Nagrody ufundowane przez Powiat Działdowski oraz LO w Lidzbarku wręczyli  zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie wicestarosta Marian Brandt i przewodnicząca Jury Anna Wasielewska.

Nadesłała: Paulina Sekita