Kultura, edukacja, sport 01.10.2018
Yankees vs. US Army! Cóż za mecz!

29 września br. na działdowskim Al Koproski Baseball Stadium miał miejsce historyczny mecz pomiędzy Yankees Działdowo i US Army,  zwycięski dla działdowskich baseballistów 9:1!

Sam mecz stał na bardzo dobrym poziomie, ale przebiegał pod dyktando I ligowców. Zwycięstwo już zapewnione w rozgrywkach I ligi sezonu 2018 (mimo zaległego meczu z Baronami Wrocław, który odbędzie się 6 października o godz.15.00 boisko w Działdowie). W pierwszej zmianie Yankeesi objęli prowadzenie 1:0 po obiegu Marcina Morawskiego, ale i Amerykanie mieli szansę po wybiciu przez Durbina na punkty, jednak dobra gra miotacza Łukasza Przybułka i całego zespołu w obronie zapobiegła utracie punktów. Druga zmiana 2:1 dla Yankees, a punkty zdobyli Marcin Morawski oraz Bartosz Gajtkowski, natomiast kapitalnym odbiciem popisała się Magda Zakrzewska grająca obecnie w 1 lidze softballu w zespole Diamonds Warszawa. Amerykanie natomiast, dzięki Jonesowi, zdobyli obieg.

W zespole amerykańskich żołnierzy bardzo dobrze spisywał się miotacz Dubinski. III i IV zmiana to dobra gra w obronie obu ekip i wynik 3:1 dla Yankees nie zapewniał jeszcze wygranej. V zmiana miała być decydująca o zwycięstwie. Yankeesi rozpoczęli grę w ataku z wysokiego „c”. Po doskonałej grze w ataku zdobyli aż 6 obiegów (Paweł Karbowski, Łukasz Przybułek, Daniel Wójcik, Maciej Lipiński, Bartosz Gajtkowsk) i załamani Amerykanie już się nie podnieśli. Historyczne zwycięstwo stało się faktem.

Podczas ceremonii zakończenia meczu USA-POLSKA obie ekipy otrzymały wspaniałe puchary, wszyscy zawodnicy statuetki , nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i partnerów wydarzenia. MVP – najlepszym zawodnikiem meczu został miotacz US Army Dubinski.

Nagrody wręczali: starosta Marian Janicki, wicestarosta Marian Brandt, dyrektor SP 2 Działdowo Michał Struzik oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej Yankees Henryk Balicki. Mecz prowadzili ekstraligowi sędziowie z Kutna Krzysztof Bielecki i Piotr Łapaj, zapisową była Marta Chądzyńska, a przybliżał kibicom tajniki baseballu i całość prowadził Zdzisław Ziółkowski. Na meczu obecne były także media: portal onet.pl, Gazeta Działdowska, TV i redakcja Armii USA.

Yankees Działdowo US Army 9:1 (1:0, 2:1,0:0,0:0, 6:0)

Uczestnicy meczu:

Team US Army: Nr 21 Jones, Nr 2 Buckert, Nr 1 Roberts, Nr 3 Guthrie, Nr 24 Zimmerlee, Nr 00 Le June, Nr 11 Hemann , Nr 13 Steele , Nr 28 Slaughter , Nr 10 Durbin, Nr 25 Duginski, Nr 30 Padgett. Coach: Ronnie Hampton.

Yankees Działdowo: Maciej Lipiński, Paweł Karbowski, Marcin Morawski, Łukasz Przybułek, Mateusz Banach, Bartosz Gajtkowski, Daniel Wójcik, Kamil Olichwier, Magdalena Zakrzewska, Jakub Jedwabnik, Mikołaj Rojewski, Piotr Sobiewski. Coach: Maciej Lipiński, Aneta Prusak.

Organizatorem meczu był Klub Yankees Działdowo pod Patronatem Burmistrza Miasta Działdowo w partnerstwie z Powiatem Działdowskim, Urzędem Marszałkowskim, SP 2 Działdowo z Oddziałami Dwujęzycznymi i MOSiR-em Działdowo. Turniej wsparli finansowo i rzeczowo sponsorzy: DEKORGLASS Działdowo, Heinz Glas Działdowo, PROREMBUD Działdowo, KOMBET Działdowo, NOVI Działdowo.

Yankees vs. US Army! Cóż za mecz!

Baseballiści  i organizatorzy meczu Yankeesi przekazali pieniądze na szczytny cel pomocy chorej Martynce Kasznickiej z Nidzicy.

Opracował: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Archiwum Gazety DziałdowskiejDodał: Benedykt Perzyński