Kultura, edukacja, sport 29.04.2019
Yankeesi Działdowo rozpoczęli rozgrywki w największej lidze baseballu w Polsce.

28 kwietnia br. Yankeesi  Działdowo rozpoczęli rozgrywki Bałtyckiej Ligi Baseballu (BLB) liczącej 17 drużyn i podzielonej na 3 grupy: Wschodnią (Yankees Działdowo, Stal Kutno, Lisy Białystok, Ravens Lublin i Warsaw Dragons), Zachodnią i Południową. Bałtycka Liga Baseballu jest największą ligą nie tylko w Polsce i szansą na rozwój tej dyscypliny w wielkim tempie przed Igrzyskami Olimpijskimi w TOKIO 2020 oraz dającą szansę dla wielu do uprawiania tej strategicznej gry zespołowej.

Punktualnie o godzinie 13.00 na boisku noszącym imię Ala Koproskiego rozpoczął się mecz od mocnego uderzenia Yankeesów  Daniel Gruszczyński popisał się Home Runem (wybiciem poza boisko) i zarazem był to Grand Slam (wybicie za 4 pkt. przy obstawionych 3 bazach). Kolejny Grand Slam Mateusza Banacha i Home Run Kamila Olichwiera dały  na inaugurację sezonu wygraną Yankeesom  24:2 i 12:9.

Pierwszy mecz to doskonała gra wszystkich zawodników „ spragnionych” baseballu „jak kania dżdżu”, chociaż przez cały dzień było dżdżysto. Mocną stroną Yankeesów był atak, który pozwolił im aż 24 razy obiec 3 bazy. Dobrze spisywali się miotacze Paweł Karbowski i Mateusz Banach. Drugi mecz Yankeesi rozpoczęli z „młodymi” na boisku. Trenerzy „dali” pograć 16 latkom, którzy będą przygotowywać się do rozgrywek centralnych. Młodzi mimo, że swoje zmiany przegrali 3:8 zagrali obiecująco i gdyby nie trema wynik mógł być lepszy. Zanosiło się na porażkę ale z nie takich opresji Yankeesi wychodzili cało. Wystarczyły 2 zmiany aby odwrócić wynik meczu na 12:9 i kolejne zwycięstwo dające fotel lidera po I rundzie.

Yankeesi Działdowo rozpoczęli rozgrywki w składzie: Paweł Karbowski, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Mateusz Banach, Bartosz Gajtkowski, Damian Zaczkowski, Damian Balicki, Radosław Reluga, Ricardo Santos, Filip Świgoński, Piotr Sobiewski, Jakub Jedwabnik, Filip Nowakowski, Michał Kempka. Trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak.

Kolejny mecz  w Działdowie Yankeesi rozegrają 11 maja 2019 z faworytem grupy Stalą Kutno. Udział drużyny Yankees Działdowo w rozgrywkach ligi baseballu jest możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gminy Miasta Działdowo.

Na zakończenie dodam, ze Yankeesi po wygraniu w ubiegłym sezonie 1 ligi zrezygnowali ze względów finansowych z awansu do Extraligi, co spowodowało odejście kilku kluczowych zawodników: Łukasza Przybułka i Dawida Jurkowskiego, natomiast do drużyny powrócili byli zawodnicy: Damian Balicki i Radosław Reluga.

1. Yankees Działdowo    2 4  36:11
  2. Stal Kutno                    2  4  21:2
  3. Lisy Białystok              2  3  15:13
  4. Warsaw Dragons        2  1  13:15
  5. Ravens Lublin              0  0  0
  6. Centaury Warszawa   4 0  13:57
Yankeesi Działdowo rozpoczęli rozgrywki w największej lidze baseballu w Polsce.
Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński