Kultura, edukacja, sport 29.07.2019
Czwarty Powiatowy Wieczór z Poezją z Jadwigą Jankowską–Cieślak (film)

Czwarte spotkanie z cyklu Powiatowych Wieczorów z Poezją odbyło się 28 lipca w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie. Sympatycy poezji mieli okazję wysłuchać wierszy dwóch przedstawicielek Działdowskiej Kuźni Słowa – Joanny Śliwki i Dominki Kaczorowskiej. Wiersze działdowianek czytała aktorka teatralna i filmowa Jadwiga Jankowska – Cieślak, która była gościem Wieczoru. Dominika Kaczorowska ponadto dała się poznać jako malarka, ponieważ jej prace plastyczne stanowiły scenografię spotkania w parku. Muzycznym przerywnikiem tego wydarzenia literackiego był występ zespołu muzycznego Szkoły Muzyki i Tańca Art Music w składzie: Kornelia Falk – śpiew, pianino, Patryk Szymański – gitara elektroakustyczna oraz Robert Markowski – perkusja. Publiczność usłyszała piosenki, które do słów twórców  Działdowskiej Kuźni Słowa skomponowała Kornelia Falk.

Spotkanie, przy współpracy z Miejskim Domem Kultury oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie, zorganizowało Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa.

Projekt jest finansowany ze środków Powiatu Działdowskiego.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: Moje -Działdowo.pl, Radio 7 oraz Radio Olsztyn.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

Fot: Materiał filmowy: Marcin Ostrowski. Zdjęcia: J. Smółka, G. Grabowska, D. Buczyński i M. Ostrowski.Dodał: Benedykt Perzyński