Kultura, edukacja, sport 20.11.2019
Finał wojewódzki turnieju piłki nożnej dziewcząt (2007 i mł.) „Moje boisko Orlik 2012” – wyniki

12 listopada br. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Dłutowie odbył się pod honorowym patronatem Starosty Działdowskiego Finał Wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt „Moje boisko Orlik 2012” w ramach Igrzysk Dzieci. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali wiceprzewodniczący WMSZS w Olsztynie Mirosław Urbanowski, prezes PSZS w Działdowie Henryk Przybyszewski oraz dyrektorzy szkoły Katarzyna Trzcińska-Raczkowska i Jacek Nowakowski.

W turnieju tym zagrały dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze. W zawodach wystąpiło 6 zespołów: SP Dłutowo, SP Mroczno, SP Biskupiec, SP 4 Ostróda, SP Miłki, SP Korsze. Na początku turnieju dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach a w dalszej części odbyły się mecze o poszczególne miejsca. W meczu o V miejsce zagrały drużyny SP Dłutowo z SP Biskupiec. Dziewczęta z Dłutowa wygrały mecz 2:1 i tym samym zajęły V miejsce w turnieju. Mecz o III miejsce to pojedynek SP Miłki z SP Mroczno. W pojedynku tym lepsze okazały się Miłki. Dziewczęta wygrały mecz 3:0 i to one mogły cieszyć się ze zdobycia brązowych medali i III miejsca w turnieju. Wreszcie przyszedł czas na finał. W meczu finałowym SP 4 Ostróda zagrała z SP Korsze. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0. O wyniku spotkania zadecydowała seria rzutów karnych. Lepszym egzekutorem wygrywając serię (2:0) okazała się drużyna SP 4 Ostróda i to ona cieszyła się ze zdobycia złotych medali i tytułu Mistrza Województwa w piłce nożnej dziewcząt – Moje boisko Orlik 2012.

Klasyfikacja końcowa turnieju

I miejsce SP 4 Ostróda

II miejsce SP Korsze

III miejsce SP Miłki

IV miejsce SP Mroczno

V miejsce SP Dłutowo

VI miejsce SP Biskupiec

Najlepsza zawodniczka: Martyna Kurcinowska – SP Korsze

Królowa strzelczyń: Anna Mrówka – SP Miłki

Najlepsza Bramkarka: Julia Kamińska – SP 4 Ostróda

Wszystkie zespoły otrzymały upominki, które przekazało Starostwo Powiatowe w Działdowie. Za zajęcie miejsc I-III drużynom wręczono pamiątkowe puchary i medale WMSZS.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują Staroście Działdowskiemu, Burmistrzowi Lidzbarka, dyrekcji szkoły oraz FHU Tempo Macieja Radzanowskiego za ogromne wsparcie i wkład w organizację Finału Wojewódzkiego w piłce nożnej dziewcząt „Moje boisko Orlik 2012”.

Nadesłała: Dorota Olszewska

Fot: SP DłutowoDodał: Benedykt Perzyński