Kultura, edukacja, sport 23.07.2019
III WIECZÓR Z POEZJĄ NAD JEZIOREM

21 lipca br. w Lidzbarku, nad Małym Jeziorkiem, odbył się III Powiatowy Wieczór z Poezją, impreza literacka, którą organizuje Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, a finansuje Powiat Działdowski. Tym razem formuła Wieczoru uległa niewielkiej zmianie, ponieważ zamiast tytułowej poezji, na spotkaniu prezentowana była proza. Znany i ceniony aktor Marcin Troński, który po raz czwarty uczestniczył w  Powiatowych Wieczorach z Poezją, czytał fragmenty nowej powieści Elżbiety Zakrzewskiej „Zagadka sprzed lat”. Wraz z autorką wcielili się w rolę bohaterów książki, prezentując w dialogach główne wątki powieści, nie zdradzając zakończenia i pozostawiając uczestników spotkania w oczekiwaniu, jakie jest rozwiązanie „Zagadki sprzed lat”.

Wieczór odbył się w pięknej scenerii lidzbarskiego parku spacerowo–rekreacyjnego nad jeziorem. To otoczenie zgromadziło liczną publiczność. Na spotkanie przybył przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Michał Struzik, radni powiatu Magdalena Anczykowska i Witold Ostrowski oraz mnóstwo osób z Lidzbarka i Działdowa. Uczcie literackiej towarzyszył występ instrumentalny Stanisława Dei oraz wystawa fotograficzna przybyłej z Francji Niny Weinfeld. Publiczność zainteresowana książką Elżbiety Zakrzewskiej miała okazję nabyć tę powieść i uzyskać pamiątkowy wpis autorki.

Współorganizatorem Wieczoru był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

Fot: Jadwiga Smółka i Małgorzata GrabowskaDodał: Benedykt Perzyński