Kultura, edukacja, sport 11.06.2019
Kinga Nowińska reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata Taekwon-do w Brazylii

11 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Działdowie miała miejsce mała, ale jakże miła uroczystość, a mianowicie pożegnanie udającej się na Mistrzostwa Świata Taekwon-do w Foz de Iguas w Brazylii rozgrywanych w dn. 9-11 sierpnia 2019 r. powołanej do kadry Polski Kingi Nowińskiej z Lidzbarka.

W trakcie uroczystości starosta Paweł Cieśliński, w obecności pozostałych członków Zarządu Powiatu Działdowskiego: wicestarosty Mariana Brandta, Krzysztofa Aurasta, Wiesława Cieślaka i Janusza Kaczmarka, wręczył Kindze nagrodę za wysoki wynik sportowy oraz pogratulował jej ojcu, p. Dariuszowi Nowińskiemu, wychowania tak wybitnej zawodniczki.

Kinga Nowinska, absolwentka Gimnazjum im. szarych szeregów w Lidzbarku, jest obecnie uczennicą Liceum Akademickiego UMK w Toruniu, a jej trenerami są: Damian Gromowski (IV DAN) w sekcji Taekwon-do w Toruniu i Katarzyna Gromowska (IV DAN) w sekcji Taekwon-do w Lidzbarku. W najbliższych dniach uda się na zgrupowanie Kadry Narodowej Polski, a stamtąd już bezpośrednio do Brazylii.