Społeczeństwo i środowisko 19.12.2018
„MIEJSCA DO ŻYCIA I PRZESTRZENIE JUTRA” – Konkurs dla młodych planistów

Konkurs ”Miejsca do życia i przestrzenie jutra”, którego organizatorem jest VASAB (z ang. Wizje i Strategie Wokół Bałtyku), finansowany ze środków Funduszu Instytutu Szwedzkiego z przeznaczeniem na projekty współpracy w regionie Morza Bałtyckiego, skierowany jest do:

– studentów co najmniej drugiego roku lub absolwentów;

– osób do 35 roku, które nie pracowały w tej samej dziedzinie dłużej niż 5 lat;

– osób, które studiowały lub pracowały w jednym z państw VASAB (Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Niemcy, Szwecja, Białoruś, Dania, Rosja);

– osób interesujących się planowaniem przestrzennym i strategicznym.

Uczestnicy, którzy zakwalifikują się w konkursie wezmą udział w 4-dniowym międzynarodowym obozie letnim, który odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia 2019 r. w Poznaniu. Podczas wydarzania powstaną wielonarodowe i międzysektorowe zespoły przygotowujące propozycje dotyczące planowania tzw. „przestrzeni jutra”. Dodatkowo zespoły wezmą udział w inspirujących warsztatach pod bacznym okiem ekspertów. Najlepszy zespół zostanie nagrodzony i zaproszony do zaprezentowania swojej pracy na spotkaniu ministerialnym wysokiego szczebla VASAB.

Szczegóły aplikowania i terminy na stronie internetowej: