Kultura, edukacja, sport 21.12.2018
Podsumowanie osiągnięć baseballistów i Baseballowa Wigilia

15 grudnia br. na spotkanie opłatkowe przybyli zawodniczki, zawodnicy, trenerzy i działacze UKS”Yankees” Działdowo. Spotkanie było połączone z Galą podsumowującą osiągnięcia w 2018 roku. Na początku życzenia i wyniki roku 2018 przekazali prezes Zbigniew Młodawski oraz trener i wiceprezes Zdzisław Ziółkowski, potem opłatek i wigilijny poczęstunek. Po jedzeniu przyszedł czas na podziękowania za owoce pracy w roku mijającym. Najpierw najmłodsi otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i srebrne medale za wicemistrzostwo województwa i sukcesy na turniejach szkolnych i ogólnopolskich. Po nich już Ci, którzy reprezentowali klub na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Zawodnicy „Yankees” kadry U-12 za I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski otrzymali pierwsze „Kółko Olimpijskie” przyznawane przez Polski Komitet Olimpijski, medale i nagrody. Kolejną „grupą” do dekorowania byli zawodnicy U-15, którzy awansowali do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Śląskie 2018” /w grach zespołowych to wielki sukces/ i zajęli VI miejsce w Polsce. Otrzymali dyplomy oraz okolicznościowe  statuetki. Ostatnią grupą , ale za to tą, która w rozgrywkach była pierwsza była grupa seniorów  klubu występujących w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. Zespół seniorów wygrał rozgrywki pierwszoligowe uzyskując awans do najwyższej ligi baseballu Extra Ligi. Także sukcesem zakończyli udział w Bałtyckiej Lidze Baseballu, zdobywając II miejsce i srebrne medale. Kolejni nagrodzeni to trenerzy klubu: Aneta Prusak, Maciej Lipiński i Marcin Morawski, Andrzej Krzykowski oraz prezes klubu Zbigniew Młodawski i Henryk Balicki Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Na koniec srebrnymi medalami Bałtyckiej Ligi Baseballu zawodnicy udekorowali Prezesa Klubu i trenera Zdzisława Ziółkowskiego. Przed nami rok 2019 – liczymy na kolejne sukcesy naszych baseballistów.

Dziękujemy za pomoc w roku 2018 władzom samorządowym wojewódzkim, miasta i powiatu, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, W-M Szkolnemu Związkowi Sportowemu, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Polskiemu Związkowi Baseballu i Softballu, PNYBF Alowi Koproskiemu oraz sponsorom- firmom Dekorglass, Heinz Glas, PROREMBUD, KOMBET, IWOMAR, TINTA, MAXIKAZ i innym ofiarodawcom.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński