Kultura, edukacja, sport 15.04.2019
Wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

4 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze odbyły się eliminacje powiatowe do 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe: I – szkoły podstawowe klasy I-VI, II – szkoły podstawowe klasy VII-VIII wraz z klasami III gimnazjum oraz III – szkoły ponadgimnazjalne. Łącznie do udziału w turnieju zgłosiło się 39 uczestników.

Eliminacje składały się z dwóch etapów. Pierwszym był test wiedzy składający się z 40 pytań. Drugim etapem była odpowiedź ustna przed komisją. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 osób a wyniki wyglądały następująco:

Kategoria I

1. Karolina Panek – Szkoła Podstawowa w Niechłoninie
  2. Maciej Grochowski – Szkoła Podstawowa w Kiełpinach
  3. Maksymilian Małecki – Szkoła Podstawowa w Hartowcu

Kategoria II

1. Magdalena Antkowicz – Gimnazjum w Gródkach
  2. Anna Orzechowska – Szkoła Podstawowa w Rybnie
  3. Kamil Stefaniak – Szkoła Podstawowa w Petrykozach
  4. Bartosz Przybyszewski – Szkoła Podstawowa w Petrykozach

Kategoria III

1. Arkadiusz Sobczak – Zespół Szkół nr 1 w Działdowie
  2. Karol Sternicki – Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku
  3. Karolina Geszczyńska – Liceum Ogólnokształcące w Rybnie

Karolina Panek, Magdalena Antkowicz oraz Arkadiusz Sobczak będą reprezentowali nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich turnieju.