Kultura, edukacja, sport 08.10.2018
Yankeesi Działdowo wicemistrzem Bałtyckiej Ligi Baseballu i mistrzem 1 ligi w sezonie 2018.

6 października br. na Al Koproski Baseball Stadium przy ulicy Świerkowej 1 odbyły się ostatnie mecze BLB. Yankeesi musieli pokonać Ravens Lublin w dwóch spotkaniach, żeby cieszyć się z tytułu wicemistrzowskiego. Pierwsze punkty w meczu Działdowo zdobyło po double’u Bartosza Gajtkowskiego. Solo HR za środkowe zapole i bardzo dobry występ na górce miotacza w wykonaniu Macieja Wróblewskiego  dało wygraną  6:0 i przybliżyła Yankees do „srebra” Drugi mecz to już dominacja działdowskich baseballistów, wygrana 14:1 i piękny sukces w Bałtyckiej Lidze Baseballu stał się faktem, tym bardziej, że Yankeesi grali bez swoich 2 miotaczy Łukasza i Mateusza Przybułków, którzy nie dotarli na mecze. Natomiast gościnnie zagrał z nami nasz były zawodnik Maciek Wróblewski. W całych rozgrywkach Yankeesi rozegrali 12 spotkań w których odnieśli 9 zwycięstw i ponieśli 3 porażki. Na meczach obecny był „właściciel” i organizator  ligi Grzegorz Białas z Władysławowa, który wręczał medale i upominki dla srebrnych medalistów. Bałtycka Liga się rozrasta i już w przyszłym sezonie dołączą drużyny z Poznania, Częstochowy, Krakowa, Szczecina i innych miast Polski. Większość spotkań BLB odbywało się na boisku w Działdowie ponieważ jest to jedyny tego typu obiekt na wschód od Wisły!

Yankees Działdowo – Ravens Lublin 6:0, 14:1

Po meczach z Lublinem Yankeesi rozegrali także ostatni mecz w 1 lidze, który nie miał już wpływu na końcowe rozgrywki, które Yankeesi wygrali. Bez miotaczy trudno grać tyle spotkań i Wrocławianie wygrali mecz 28:14. W 12 meczach 1 ligi Yankeesi odnieśli 10 zwycięstw i ponosząc tylko 2 porażki. Bilans zmagań seniorów to w 24 spotkaniach rozegranych przez działdowskich baseballistów to 19 zwycięstw i 5 porażek. Do tego należy „dorzucić” I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski U-12, VI miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Śląskie 2018” oraz medale turniejów ogólnopolskich. Ale na podsumowanie będzie jeszcze czas, a  w roku 2019 klub będzie świętował 25-lecie! W rozgrywkach BLB i 1 lidze w sezonie 2018 grali: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Bartosz Gajtkowski, Paweł Karbowski, Mateusz Banach, Daniel Wójcik, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Piotr Sobiewski, Jakub Jedwabnik, Daniel Gruszczyński, Ricardo Santos, Kamil Olichwier, Damian Zaczkowski, Maciej Wróblewski, trenerzy-Aneta Prusak, Maciej Lipiński, Marcin Morawski.

GRATULACJE!!!!!

Udział w Bałtyckiej Lidze Baseballu i 1 lidze współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gminy Miasto Działdowo. Zarząd Klubu dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym udział w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu i 1 ligi nie byłby możliwy: firmom DEKORGLASS Działdowo, HEINZ  GLAS Działdowo, PROREMBUD Działdowo oraz Powiatowi Działdowskiemu.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński