Kultura, edukacja, sport 24.06.2019
Yankeesi liderem Bałtyckiej Ligi Baseballu

23 czerwca br. Yankeesi rozegrali mecze baseballu IV kolejki Bałtyckiej Ligi Baseballu w Grupie Wschodniej z zespołem Ravens Lublin, mającym aspiracje gry w Final Six. Gospodarze w roku ubiegłym walczyli z „Krukami” o srebro w lidze, pokonując lublinian dwukrotnie po dobrych meczach. Było wiadomo, że ten mecz może zadecydować o awansie do najlepszej szóstki ligi. Mobilizacja w drużynie była pełna i zespół stawił się na mecz prawie w komplecie. Zabrakło tylko Ricardo Santosa i Daniela Wójcika oraz kontuzjowanego Damiana Zaczkowskiego.

Yankeesi pierwszy mecz zaczęli z „wysokiego c”, od początku demolując obronę baseballistów z Lublina. Bardzo dobrze grał miotacz Mateusz Banach zarówno „na górce” jak i na pałce. Niewiele mu brakowało do home runa a i pozostali grali bardzo dobrze zarówno w ataku i obronie. Mecz zakończył się zwycięstwem Yankeesów 20:5.

O godz. 14.00 rozpoczął się drugi mecz. Tym razem prowadzenie objęli goście, ale przez trzy zmiany gra była wyrównana. Przy stanie 5:5 Yankeesi rozpoczęli grę na swoim wysokim poziomie, nie dając szans przeciwnikom i wygrywając 22:6.

Zwycięstwa pozwoliły Yankeesom na powrót na fotel lidera Grupy Wschodnie Bałtyckiej Ligi Baseballu. Do rozegrania sezonu zasadniczego pozostały Yankeesom  dwa mecze z Lisami Białystok, które gospodarze rozegrają 4 sierpnia w Działdowie.

Tabela Grupy Wschodniej:

1. Yankees Działdowo
  2. Stal Kutno
  3. Ravens Lublin
  4. Warsaw Dragons
  5. Centaury Warszawa
  6. Lisy Białystok

Skład Yankees Działdowo: Maciej Lipiński, Mateusz Banach, Kamil Olichwier, Marcin Morawski, Paweł Karbowski, Dawid Jurkowski, Radosław Reluga, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Mikołaj Rojewski, Bartosz Gajtkowski, Michał Kempka, Jakub Jedwabnik, Filip Nowakowski, trenerzy-Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak

Udział Yankees Działdowo w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Miasta Działdowo i Powiatu Działdowskiego

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński