Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 27.04.2018
Rozgrywki w kwadranta na 60-lecie szkoły

25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie odbyła się kolejna impreza sportowa z okazji 60-lecia „Dwójki”. Tym razem nauczyciele wychowania fizycznego: Alina Tabaka, Jolanta Maluchnik i Kamil Chrzanowski, zorganizowali Mistrzostwa Szkoły klasy IV (dziewcząt) w kwadranta. Drużyny składały się z 9 zawodniczek. Zawodniczki jednego zespołu odbijały piłkę pałką ze stojaka i biegały przez bazy do bazy domowej, by zdobyć punkt. Zadaniem drużyny broniącej było zbicie zawodniczki podczas biegu, lub złapanie odbitej piłki z powietrza.

Galeria

W rywalizacji uczestniczyły wszystkie trzy klasy IV, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu rywalizowały dziewczęta z klasy A i B. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando klasy B i to one ostatecznie zwyciężyły 29-15. Drugim meczem turnieju było spotkanie IV A – IV C. Dziewczęta z klasy C wzięły się solidnie do pracy i wygrały zdecydowanie 22-9. Ostatnim meczem turnieju było spotkanie IV B kontra IV C. Klasa IV C po porażce z rówieśnicami z klasy A zagrały bardzo dobre spotkanie i zwyciężyły 24-16. Po rozegraniu trzech spotkań okazało się, ze każda klasa ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jeden przegrany mecz. Organizatorzy zawodów zdecydowali, że w takiej sytuacji zwycięzcą będzie klasa, która ma najlepszy stosunek punktów zdobytych do punktów straconych. Po podliczeniu wszystkiego okazało się, że na najniższym stopniu podium uplasowały się dziewczynki z klasy IV C, drugie miejsce zajęły uczennice klasy IV A, natomiast najlepszą okazała się klasa IV B.

Galeria

Warto nadmienić, że turniej stał na wysokim poziomie i wszystkie zespoły prezentowały zbliżone umiejętności, a o zwycięstwie decydowała dyspozycja dnia. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy dodatkowo puchar, który stanie w honorowym miejscu w sali klasy IV B.

Galeria

Nadesłał: Kamil Chrzanowski

Fot: SP 2 DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński